Košarka (Ž): Zagreb i Osijek uz Split i Rijeku na završnici

10. i 11. ožujka u D.K. "Cedevita" u Zagrebu, odigrani su preostali susreti poluzavršnica UniSport HR košarkaškog natjecanja za studentice. Svoje mjesto na nacionalnoj završnici kao prvoplasirane u skupini "B" osigurale su si predstavnice Sveučilišta u Zagrebu, koje su upisale pobjede nad Sveučilištem u Osijeku (61:25) te Sveučilištem Sjever (30:74). Kartu za Rovinj s tri osvojena boda i drugim mjestom zasluženim kroz visoku pobjedu nad Sveučilištem Sjever (61:8), omogućila si je ekipa Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, dok će predstavnice našeg najmlađeg i najsjevernijeg sveučilišta, novu priliku potražiti u idućoj akademskoj sportskoj sezoni.

Podsjetimo, u susretima skupine "A", svoje mjesto su si već rezervirale predstavnice Sveučilišta u Splitu i Sveučilišta u Rijeci pa ćemo tako na završnici u borbi za nacionalnu titulu gledati reprezentativke naša četiri najveća sveučilišta iz četiri najveća grada.

Više info: https://www.unisport.hr/hr/kosarka-z-20192020

FOTO: Mirna Pibernik