Hrvatske ekipe spremne za nastup na Univerzijadi

>> PREUZMI "uniCRO Team Book" s rasporedom i popisom hrvatskih sportaša na 30. Ljetnoj Univerzijadi (.pdf) <<

Od 3. do 14. srpnja u talijanskom gradu Napulju i nekoliko okolnih manjih gradova (Caserta, Avellino, Salerno), održava se jubilarno, 30. izdanje drugog najvećeg višesportskog događaja na svijetu iza Olimpijskih igara. Svjetske sveučilišne igre, odnosno Ljetna Univerzijada, okupit će oko šest tisuća sportaša iz 112 država, koji će se natjecati u 18 sportova, a hrvatske boje branit će gotovo osamdeset natjecatelja u osam sportova. Kvalitetnom suradnjom krovnih nacionalnih saveza sportova u kojima nastupamo i Hrvatskog akademskog sportskog saveza, sastavljene su hrvatske sveučilišne reprezentacije u košarci (m), vaterpolu (m), atletici, judu, taekwondou, streličarstvu, gimnastici i ritmičkoj gimnastici, što ovogodišnju hrvatsku delegaciju čini jednom od najvećih u našoj povijesti. Prvi dio delegacije iz Hrvatske već je pristigao u Napulj, za neke natjecanje kreće već 2. srpnja, dok će 3. srpnja sudjelovati na svečanoj ceremoniji otvaranja.

NAJAVA 30. Ljetne Univerzijade u Napulju

Foto: FISU