Sveučilištu u Rijeci dvostruka rukometna kruna

Na UniSport HR državnom sveučilišnom rukometnom prvenstvu, titulom prvaka za ak. god. 2018./2019. okitile su se muška i ženska ekipa Sveučilišta u Rijeci, čime je grad domaćin ove završnice osvojio dvostruku rukometnu krunu. Teren riječkog Centra Zamet ponudio je izvrsne utakmice, a probudila su se sjećanja na lanjsko Svjetsko sveučilišno rukometno prvenstvo, na kojem je u istoj dvorani naša reprezentacija osvojila srebrnu medalju. Riječanima su se na postolju pridružile ekipe Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Osijeku, koji su također osvojili po dva odličja. Predstavnici našeg najvećeg sveučilišta, osvojili su broncu u muškoj i srebro u ženskoj konkurenciji, dok su se reprezentativci Sveučilišta u Osijeku okitili srebrnim odličjem u muškoj i brončanim u ženskoj konkurenciji. Bez odličja su ostale ekipe Sveučilišta u Splitu (ž) i Veleučilišta u Vukovaru (m), a sve rezultate cjelokupnog natjecanja od faza kvalifikacije možete pogledati na: