Europski futsal 2021. u Splitu, borilački sportovi ponovno u Zagrebu

Krovna organizacija europskog sveučilišnog sporta, EUSA (European University Sports Association) dodijelila je domaćinstva europskih sveučilišnih prvenstava za 2021. godinu.

Prepoznatost Hrvatske kao atraktivne lokacije i Hrvatskog akademskog saveza kao dobrog organizatora, potvrđeno je i ovoga puta, jer u Lijepoj našoj će se te godine održavati čak dvije europske smotre. Zagreb će ponovno ugostiti Europska sveučilišna prvenstva u borilačkim sportovima (judo, karate, taekwondo, kickboxing), dok će se u Splitu održavati možda najatraktivnije prveenstvo u EUSA kalendaru - Europsko sveučilišno prvenstvo u futsalu.

Pripremni organizacijski proces za navedena prvenstva započet će krajem ljetne međunarodne sezone (Univerzijada, ESP), odnosno s početkom nove akademske godine.