Podijeljene medalje u rukometu

Današnji dan u sportskoj dvorani Valbruna otvorili smo utakmicom za treće mjesto koju su igrale rukometašice Rijeke i Splita.

U borbi za brončanu medalju između rukometašica Sveučilišta u Rijeci i rukometašica Sveučilišta u Splitu napetosti nije bilo. Od prvog sučevog zvižduka povele su Riječanke koje su već na poluvremenu imale nedostižnih 20:9 na svojoj strani. U nastavku utakmice smanjile su intenzitet svoje igre, ali i dalje održavale veliku gol razliku. Rukometašice splitkog Sveučilišta nisu se uspjele rezultatski približiti Riječankama i time dovesti utakmicu u neizvjesnost. Pobjeda Rijeke završila je s velikih 38:21. Najefikasnija u redovima pobjedničke ekipe bila je Nataša Miočinović koja je sedam puta tresla protivničku mrežu. Na drugoj strani, najveći broj pogodaka postigla je Lucija Ercegović (8).

Finalna utakmica ženskog rukometa bila je nešto napetija. I Zagrepčanke i Osječanke u utakmicu su otišle visoko motivirane pa je već od početka bilo jasno kako će borba za zlato trajati sve do isteka šezdesete. Iako su Slavonke utakmicu bolje otvorile, Zagrepčanke nisu posustale i sredinom prvog poluvremenu rezultat dovode do izjednačenja, a potom i na odmor odlaze golom prednosti (13:12). Početkom drugog poluvremena rukometašice Osijeka se kratko vraćaju u vodstvo koje su vrlo brzo preuzele Zagrepčanke i do kraja susreta imale minimalnu prednost. Osječanke su u nastavku lovile gol zaostatka koji je na kraju ipak išao u prilog rukometašicama Zagreba. Susret finala Zagreba i Osijeka završio je zlatom Zagrepčanki (23:21). Najbolji strijelac finala bila je Dora Lukić s devet golova za Zagreb. U ekipi Osijeka, najveći broj pogodaka postigla je Lidija Bošnjak (6).

U ženskom dijelu natjecanja na UniSport Finals-u u konačnom poretku prve su rukometašice Sveučilišta u Zagrebu, druge Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i treće rukometašice Sveučilišta u Rijeci.

Utakmica za treće mjesto u muškoj konkurenciji bila je slična onoj u ženskoj. Rukometaši Sveučilišta u Zagrebu za broncu su trebali pobijediti Veleučilište Lavoslava Ružičke iz Vukovara. Dobrom igrom na samom početku utakmice bili su korak bliže medalji. Tijekom cijelog prvog poluvremena imali su rezultatsku prednost i na odmor su otišli s tri gola prednosti (21:17). U nastavku utakmice obje su ekipe s greškama u obrani omogućile protivničkim igračima šuteve sa svih pozicija tako da je utakmica završena s velikim brojem pogodaka. Rukometaši Zagreba i dalje su održavali svoju prednost i utakmicu završili rezultatom 40:28. Najefikasniji igrač pobjedničke ekipe bio je Toni Pehar koji je do kraja utakmice skupio devet pogodaka. Na strani Vukovara, najviše je golova postigao Ivan Franić (10).

Zadnja rukometna utakmica u Valbruni bila je finale između Sveučilišta u Rijeci i Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Kvalitetnijom igrom rukometaši Rijeke su na poluvrijeme otišli s četiri gola prednosti (17:13). Dominaciju na terenu samo su nastavili u drugom dijelu i bez većeg pritiska osječkih rukometaša utakmicu priveli kraju. Riječani su na kraju slavili s 35:32. Ivan Kisiček je zabio 9 pogodaka za Rijeku dok je za Osijek 10 golova postigao Josip Repušić.

U konačnom poretku rukometaši Rijeke se kući vraćaju kao zlatni, Osječani kao srebrni, a Zagrepčani su brončani.

Čestitamo svim sudionicima rukometnog dijela UniSport Finals-a!