Žensko rukometno zlato ide ili u Osijek ili u Zagreb

Sportska dvorana Valbruna od jutra je okupila polufinalistice u ženskoj sveučilišnoj rukometnoj konkurenciji.

Prvi polufinalni susret odigrale su Riječanke i Osječanke. Rukometašice osječkog Sveučilišta do poluvremena su došle s dva gola prednosti, a istom bodovnom razlikom su i završile susret i potvrdile svoj ulazak u sutrašnje finale. Utakmica je završila rezultatom 22:24 (16:18) u korist rukometašica Osijeka. Strijelac utakmice bila je igračica Rijeke, Dejana Milosavljević, s 8 pogodaka. Za Osijek je najviše puta tresla protivničku mrežu Ivana Ziru (6 golova).

U drugoj polufinalnoj utakmici između Splita i Zagreba pao je veći broj golova i to u korist rukometašica Sveučilišta u Zagrebu. Zagrepčanke su lakoćom vodile igru kroz cijeli susret i do kraja utakmice samo povećavale svoju prednost. Na poluvremenu su vodile sa šest golova prednosti (11:17), a susret su završile rezultatom 18:36 u svoju korist. Spomenimo i da je u redovima Zagreba najveći broj pogodaka postigla Marina Slišković na poziciji desnog krila, a svih je svojih 6 golova postigla u drugom poluvremenu. S druge strane, Splićanka s najvećim brojem golova bila je Lucija Ercegović koja je također ukupno postigla 6 pogodaka.

Finale će se igrati sutra od 13 sati, a utakmica za treće mjesto u jutarnjem terminu i to u 9:50.