UniSport Futsal Liga: Lov na završnicu službeno otvoren

U Slavonskom Brodu i Splitu su danas odigrane četiri utakmice 1.kola UniSport Futsal Lige. Nismo svjedočili iznenađenjima u rezultatima ukoliko uzimamo u obzir reputaciju momčadi iz prošlih sezona. Novaci u Ligi , Slavonski Brod i TVZ, nisu dočekani baš prijateljski te nisu uspjeli osvojiti niti bod u premjeri.

ŠIBENIK - SPLIT 6 :2 (1:1)

Domaćini su ušli pomalo opušteno u utakmicu što su Šibenčani uspjeli iskoristiti i Stojanov već u prvoj minuti postiže pogodak za vodstvo. Nakon postignutog pogotka ekipa Šibenika se povukla i dobro branila. Uvuklo je to nervozu u redove Splita no do konca poluvremena Taći ipak poravnava na 1:1. U drugi dio je Split ušao znatno odlučnije te uz 5 pogodaka (Šuljić 2, Tustonjić 1, Grubelić 1 i Trivković 1) došao na nedostižnu prednost. Počasni gol za Šibenik i konačnih 6:2 zabija Jarmanović pred sam kraj utakmice. Šibenčani su se pokazali kao dobra ekipa ali protiv daleko uigranijeg Splita nisu imali šanse i tek će u sljedeće utakmice dati odgovor o njihovim stvarnim mogućnostima.

TVZ - VERN 1:3 (1:0)

Utakmica novaka u Ligi i ekipe koja je nekoliko zadnjih godina u samom vrhu UniSport Futsal Lige ali i europskog studentskog futsala. TVZ je kvalitetno otvorio utakmicu i već u 6 minuti zgoditkom Ivana Fluke poveli. Bili su u tim trenucima bolji suparnik i nekako je izgledalo da će već u prvoj utakmici osvojiti 3 boda. S tim rezultatom se otišlo na odmor. Početkom drugog dijela desio se trenutak koji je usmjerio daljnji tijek utakmice. Igrač VERN-a bio je u izglednoj situaciji za postizanje zgoditka te ga je Ivan Fluka, do tada ponajbolji igrač TVZ-a zaustavio na nedozvoljen način i dobio izravni crveni karton. To je uvelike odredilo daljnji tijek utakmice jer je to u potpunosti poremetilo njegovu ekipu. VERN to iskusno koristi i ubrzo poravnava na 1:1 da bi pred kraj utakmice Nikola Žarak sa dva brza pogotka odveo svoju momčad do pobjede i prva 3 boda u ovogodišnjoj Unisport HR Futsal ligi.

SL.BROD - VUKOVAR 0:5

ZAGREB - OSIJEK 1:1