Novi sport na Finalsima ponudio zanimljive mečeve

Danas su se u dvorani OŠ Pakoštane odigravale utakmice sve popularnijeg badmintona. Ženske momčadi koje su odmjerile snage stigle su sa Sveučilišta u Rijeci, Veleučilišta Sjever, Veleučilišta Slavonski Brod, Veleučilišta Baltazar i Sveučilišta u Zagrebu. U prvom kolu Sjever je pobijedio Rijeku s 3:0, a Baltazar je nadigrao Slavonski Brod s 2:1. U drugom kolu bolju igru pokazale su Zagrepčanke svladavši Baltazar s 3:0, te Sjever čije igračice su svladale Brođanke s istim rezultatom od 3:0. U trećem kolu Zagrepčanke su nastavile pobjednički niz i svladale Brođanke s 3:0 te su studentice Baltazara upisale novu pobjedu nad Riječankama (2:1). U četvrtom kolu Rijeka je dobila Slavonski Brod s 2:1, a Zagreb je odnio pobjedu nad Sjeverom 3:0. U finalnom kolu Zagrepčanke su potvrdile svoju dominaciju pobjedivši Riječanke s 3:0, dok su igračice Sjevera svladale igračice Baltazara s 3:0. Prvo mjesto uvjerljivo je osvojilo Sveučilište u Zagrebu, drugo Veleučilište Sjever, a treće Veleučilište Baltazar.

Muške momčadi koje su na Unisport FInalsima 2017. odmjerile snage u igranju badmintona u Biograd su stigle sa Sveučilišta u Rijeci, Veleučilišta Sjever, Veleučilišta Slavonski Brod, Veleučilišta Baltazar i Sveučilišta u Zagrebu. Led su probili igrači Rijeke i Sjevera, a bolji su se pokazali Riječani (2:1). Druga utakmica odigrala se između Slavonskog Broda i Baltazara, a pobjedu su odnijeli Brođani (3:0). U drugom kolu Zagreb je svladao Baltazar s 3:0, a Sjever nadigrao Slavonski Brod s 2:1. U trećem kolu Brođani su izgubili od Zagreba 2:1, a Riječani su s 3:0 svladali Baltazar. U četvrtom kolu Rijeka je pobijedila Slavonski Brod 3:0, a Zagreb je upisao još jednu pobjedu s rezultatom 2:1 u utakmici sa Sjeverom. U petom kolu Zagrepčani su nadigrali Riječane 2:1, a igrači Sjevera pokazali su bolju igru od igrača Baltazara pobjedivši ih 3:0. Prvo mjesto pripalo je Sveučilištu u Zagrebu, koje je pokazalo svoju dominaciju i u ženskom badmintonu, drugo je Sveučilište u Rijeci, a treće Veleučilište Sjever.