UniSport Košarka: Kvalifikacije skupine Sjever

Osječanke i Zagrepčani najuspješniji na poluzavršnom natjecanju UniSport košarka te se već spremaju za završnicu - UniSport Finals....

U Osijeku se je 14. i 15.3.2017. odigrala poluzavršnica skupine SJEVER natjecanja UniSport košarka kroz koju smo dobili dvije najuspješnije ekipe u muškoj i ženskoj konkurenciji koje će nastupiti na UniSport Finals završnici.

Na poluzavršnom natjecanju je sudjelovalo sedam ekipa (4m, 3ž):

1. Sveučilište u Osijeku (m,ž)
  2. Sveučilište u Zagrebu (m,ž)
  3. Veleučilište VERN (m,ž)
  4. Zagrebačka škola ekonomije i managementa (m)

U dva dana natjecanja odigrano je devet utakmica u kojima smo mogli istinski uživati.

STUDENTICE:

Poredak:

1. Sveučilište u Osijeku
  2. Sveučilište u Zagrebu
  3. VERN

1.KOLO:

UNIZG - VERN: 50:46 (11:17; 13:16; 12:7; 14:6)

ZG: Šuster 2; Tićac 5; Prpić; Vidaković 19; Galušić 13; Gaura 5; Domljanović; Frakin 6

VERN: Zadro 2; Petonjić; Knežević 4; Sarjanović 15; Buljat; Maloča Mrčela 15; Salopek 10

Ekipa VERNA-a je kontrolirala utakmicu u prvom poluvremenu, uz odlične učinke Katarine Maloče-Mrčela te Sarjanović, dok je kapetanica Vidaković prevodila Zagrepčanke. U drugom dijelu kod igračica VERN-a poćeo primječivati umor te su postigle samo 13 poena u zadnje dvije četvrtine. Ekipa Sveučilišta u Zagrebu je u istom periodu postigla 26 poena i tako dostigla prednost VERN-a iz prvog dijela.

2.KOLO:

UNIOS - UNIZG: 74:57 (16:16; 13:18; 23:12; 22:11)

UNIOS: Lovrić 15; Šola 3; Obradović 2; Grbeša; Pfeifer; Šarlija 5; Horjan; Đukić 16; Matijević 10; Šimunić 23

UNIZG: Šuster 6; Tićac 14; Prpić; Vidaković 14; Galušić 7; Domljanović 2, Frakin 14

Nakon izjednačene prve dvije četvrtine, uz blagu prednost Zagreba, Osječanke su se "trgnule" u drugom dijelu te dva zadnja perioda dobile sa po 11 razlike i utakmicu rješile u svoju korist. Kod Zagreba tri su igračice postigle po 14 poena (Tićac, Vidaković, Frakin), dok je kod Osječanki prednjačila Šimunić sa 23 poena.

3.KOLO:

VERN - UNIOS: 53:79 (10:20; 10:27; 14:20; 19:12)

VERN: Zadro 2; Petonjić; Knežević; Sarjanović 11; Buljat; Maloča Mrčela 16; Salopek 24

UNIOS: Lovrić 3; Šola 5; Obradović ; Grbeša 8; Pfeifer; Šarlija 5; Horjan 4; Đukić 34; Matijević 11; Šimunić 9

Očito je kako smanjena rotacija i fizička pripremljenost VERN-u ne dozvoljava igranje turnirskog tipa. Osječanke su od samog početka nametnule ritam koje gošće iz Zagreba nisu mogle pratiti, te utakmicu rješile već u prvom poluvremenu kada je razlika iznosila +27. Ostatak su utakmice "odradile", ne dovodeći pobjedu u pitanje. Vernovke je predvodila Salopek sa 24 poena, a Osijek Đukić sa čak 34 poena koja je ujedno sa 50 poena i najbolji strijelac natjecanja.

1.KOLO:

UNIZG - UNIOS: 77:58 (25:14; 18:16; 15:20; 19:8)

UNIZG: Radman 4; Gazić 15; Mandalinić 14; Tušek 3; Rezo; Maljić 11; Ćutuk 19; Raguž 4; Ćosić 7

UNIOS: Bilić 3; Blažević; Gadžić; Zagrajski 6; Vuić 8; Kelava 8; Grgić 3; Šarić 15; Kovač 13; Budalić 2

Pokušali su domaćini u prvoj utakmici iznenaditi Zagrepčane, no brzopletost i želja za brzom igrom uz respekt prema gostima doveli su do osjetne prednosti za Zagreb na kraju prve četvrtine. Druga četvrtina bila je izjednačena, dok su tek treću četvrtinu domaćini rješili u svoju korist sa +5. U zadnju četvrtinu ulazi se otvoreno, sa + 8 za Zagreb, koji je rutinirano priveo utakmicu kraju uz 19 poena Ćutuka, a kod Osijeka najviše je zabio Šarić - 15.

VERN - ZŠEM: 76:39 (21:4; 18:17; 10:9; 27:9)

VERN: Abramović; Gavranović 8; Jelinić 4; Raič 8; Jakić 9; Šimović; Levanić 13; Penić 11; Čičko; Kljajić 4; Devčić 14; Kordić 5

ZŠEM: Palić 2; Glavaš 4; Jonjić; Mustapić 10; Ivančević; Štimac 3; Regina 6; Kolanović 14

Vern je u prvoj četvrtini dao do znanja u kojem će se smjeru kretati ova utakmica. Iako je ZŠEM drugu i treću četvrtinu odigrao rezultatski izjednačeno, igrači trenera Helbicha u četvrtoj su četvrtini nastavili ritam iz prve te u konačnici pobjedili sa 37 razlike. Devčić sa 14 kod VERN-a i Kolanović sa istim učinkom za ZŠEM najistaknutiji su pojedinci u obje ekipe.

2.KOLO

UNIOS - ZŠEM: 76:59 (20:15; 14:13; 24:17; 18:14)

UNIOS: Bilić 10; Blažević 8; Gadžić 6; Zagrajski; Vuić 2; Kelava 4; Grgić 1; Šarić 24; Kovač 20; Budalić 1

ZŠEM: Palić ; Glavaš ; Jonjić; Mustapić 10; Ivančević 3; Štimac 4; Regina 8; Kolanović 31, Gojnić 3

Niti jednom nisu uporni "ZšEM- ovci" nisu dopustili Osijeku opuštanje u ovoj utakmici ni ipak su sve četvrtine završile u korist Osijeka, koji je na ovaj način malo isprao gorak okus poraza od Zagreba u prvom kolu, dok je ZŠEM ubilježio i drugi poraz. Kod Osijeka standardno dobri Šarić i Kovač sa po 24 i 20 poena, a kod ZŠEM-a Kolanović sa 31 poenom.

UNIZG - VERN: 67:55 (20:12; 19:14; 10:16; 18:13)

UNIZG: Radman 7; Gazić 9; Mandalinić 20; Tušek 12; Rezo; Maljić 9; Ćutuk 8; Raguž; Ćosić 2

VERN: Abramović 10; Gavranović 17; Jelinić; Raič 9; Jakić ; Šimović 1; Levanić ; Penić 5; Čičko; Kljajić 6; Devčić ; Kordić 7

Igrači trenera Davora Pavlovića uspjeli su zaustaviti VERN i utakmicu prije kraja turnira osigurati plasman na završnicu Unisport-a kao prvak sjevera. Iako rezultat sugerira drugačije, ovo je bila izjednačena utakmica u kojoj su nijanse odlučivale o pobjedniku. S(p)retniji su ovaj put bili igrači Sveučilišta Zagreb, za koje je Mandalinić zabio 20 poena. Kod Verna najzapaženiji bio je Gavranović sa 17.

3.KOLO:

VERN - UNIOS: 87:52 (24:20; 28:12; 21:8; 14:12)

VERN: Abramović; Gavranović; Jelinić 21; Raič; Jakić 9; Šimović 16; Levanić 3; Penić 7; Čičko 6; Kljajić ; Devčić 10; Kordić 14

UNIOS: Bilić 2; Blažević 6; Gadžić; Zagrajski 6; Vuić 3; Kelava 3; Grgić; Šarić 12; Kovač 18; Budalić 2

Nadali su se Osječani umoru Verna (dvije utakmice za redom), pa su pokušali presingom pobjediti u ovoj utakmici no Vern pokazuje zašto igra kvalifikacije za prvu ligu i odolijeva agresivnom domaćinu u prvoj četvrtini. Druga četvrtina u potpunosti je pripala VERN-u te se na poluvrijeme odlazi sa + 20 za VERN. U trećoj su četvrtini Osječani "pometeni" 21:8 pa se rasterećeno ušlo u posljednju dionicu utakmice koju je Vern također dobio i potvrdio drugo mjesto na sjeveru i plasman na završnicu Unisport. Osijek nije imao odgovor na "raspucanog" Jelinića sa 21 postignutim poenom, parirao mu je tek Kovač sa 18 ubačaja.

ZŠEM - UNIZG: 31:84 (7:18; 11:25; 6:21; 7:20)

ZŠEM: Palić ; Glavaš 4; Jonjić 2; Mustapić 12; Ivančević ; Štimac ; Regina 7; Kolanović 6, Gojnić

UNIZG: Radman 8; Gazić ; Mandalinić 6; Tušek 15; Rezo 30; Maljić ; Ćutuk ; Raguž 2; Ćosić 21

Posljednja utakmica turnira, koja nije odlučivala ni o čemu, pa se u "revijalnom" tonu i odigravala no unatoč tome igrači Davora Pavlovića su tek u drugoj četvrtini dozvolili protivniku dvoznamenkasti broj ubačaja. Ostale su protivnika "ostavili" na ispod 10 ubačaja, dok su oni u svakoj bili na oko 20 poena. Kod prvaka najviše je zabio Rezo - 30, dok je ZŠEM-ove strijelce predvodio Mustapić sa 12 poena. Pobjeda Zagreba za 100%-tni učinak i naslov prvaka sjevera.