UniSport Futsal Liga: Zadrani bez greške u skupini Jug

U Zadru su 14. i 15.12.2016. odigrane utakmice kvalifikacijske skupine JUG. U kvalifikacijskoj skupini JUG bile su ekipe Sveučilišta u Zadru, Sveučilištas u Dubrovniku, Veleučilišta u Šibeniku te Veleučilišta N.Tesle u Gospiću.

Zadrani su kao prošlogodišnji sudionici završnice UniSport Futsal Lige veoma autoritativno sa tri pobjede odradili ove kvalifikacije. O njima smo zadnjih godina već dosta pisali i oni više nisu iznenađenje već konstanta UniSport Futsal Lige. Uz poznata lica u ekipi Zadra mogli smo vidjeti i nekoliko novih igrača koji će pokušati doprinjeti kvaliteti njihovih izvedbi. Dubrovčani su ove godine pokazali napredak te uspjeli napraviti dobar rezultat. Dvije pobjede i jedan poraz od Zadra donjeli su im drugu poziciju u ovoj skupini te dodatne kvalifikacije za popunu Lige. Šibenčani su zauzeli treće mjesto sa dva poraza i jednim neriješenim rezultatom sa direktnim suparnicima, Veleučilište u Gospiću, zbog bolje gol razlike. Nadamo se da će podići razinu svoje igre do dodatnih kvalifikacija kako bi pokušali ostvariti cilj. Gospićani kvalitetom nisu slabija ekipa od Dubrovčana i Šibenika no zbog kratke klupe nisu uspjevali zadržazi nivo igre na potrebnoj razini te se nisu uspjeli kvalificirati u dodatne kvalifikacije.

Utakmice:

1.kolo: Gospić - Šibenik 2:2

1.kolo: Zadar - Dubrovnik 4:0

2.kolo: Gospić - Dubrovnik 1:7

2.kolo: Zadar - Šibenik 4:0

3.kolo: Gospić - Zadar 1:7

3.kolo: Šibenik - Dubrovnik 1:2

Poredak nakon odigranih svih utakmica u skupini JUG:

1. Sveučilište u Zadru 9 bodova

2.Sveučilište u Dubrovniku 6 bodova

3.Veleučilište u Šibeniku 1 bod (gol razlika -5)

4.Veleučilište N.Tesle u Šibeniku 1 bod (gol razlika -10)