Vaterpolsko zlato u Split, plivačko u Zagreb!

26. i 27. studenog na riječkim bazenima "Kantrida" održano je državno studentsko prvenstvo u plivanju i vaterpolu - "UniSport H2O" - koje je okupilo 200-njak natjecatelja s 9 visokoškolskih institucija. U sportovima koji su za Hrvatsku bili najtrofejniji na netom održanim Europskim sveučilišnim igrama, sučelili su se predstavnici Sveučilišta u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Osijeku, Puli te Sveučilišta Sjever, kao i Veleučilišta u Vukovaru, Slavonskom Brodu te Tehničkog veleučilišta Zagreb.

U vatepolskom turniru, titulu prošlogodišnjega prvaka obranila je ekipa Sveučilišta u Splitu. Domaćini, ekipa Sveučilišta u Rijeci završili su kao drugoplasirani, dok se broncom okitila ekipa Tehničkog veleučilišta Zagreb. Sveučilište u Osijeku ostalo je bez odličja, unatoč hrabroj borbi i pobjedi nad domaćinima u prvoj utakmici.

U ukupnom poretku plivačkoga natjecanja, najuspješnijom se pokazala ekipa Sveučilišta u Zagrebu, koja je ekipno najuspješnija bila i u muškoj konkurenciji. Drugo mjesto u ukupnom poretku uzelo je Sveučilište u Splitu, ujedno i najuspješnije u ženskoj ekipnoj konkurenciji. Brončana je medalja pripala domaćinima, Sveučilištu u Rijeci.

PLIVANJE

UKUPNO EKIPNO