Uvjerljivi Splićani sve bliži obrani naslova

Drugo Europsko sveučilišno prvenstvo u košarci 3x3, koje se održava u Kragujevcu, danas će ugostiti završne susrete na kojima će naše boje braniti ekipa Sveučilišta u Splitu. Branioci titule europskog prvaka u sastavu Šipić, Petrašić, Radoš i Rašetina u tijeku turnira ostvarili su pet uzastopnih pobjeda, tako da se i u finalnom danu od njih puno očekuje te slove za jedne od favorita. Danas će se u četvrtfinalu susresti s ekipom Sveučilišta u Novom Sadu od 18:40h.

U prvoj utakmici svladali su rumunjsko Sveučilište Pitešti s uvjerljivih 19:9, da bi u drugoj s opet visokim rezultatom od 15:6 pobijedili izraelski Institut tehnologije. Predstavnici Sveučilišta u Beogradu pružili su nešto snažniji otpor, no, nedovoljan za pobjedu pa su Splićani preko njih prošli s 16:12. Nakon pobjede nad bugarskim sveučilištem Angel Konchev, susreli su se s još jednim predstavnicima iz Srbije – Sveučilištem u Nišu – koji je poražen 21:15.

Hrvatski predstavnici u ženskoj konkurenciji, ekipa Sveučilišta u Zagrebu, neće se boriti za jedno od odličja.

Prijenos utakmica dostupan je na: http://eucbasketball3x32015.com/live/