U muškom i ženskom finalu Split i Zagreb

Finale muškog i ženskog futsala izborile su ekipe Sveučilišta u Zagrebu i Splitu. Brončanu medalju lovi VERN protiv Baltazara i ženski Osijek protiv Zadra

Ovogodišnje polufinale započelo je sa ženskim sastavom. Na prvoj utakmici snage su odmjerile cure Sveučilišta u Zagrebu te Zadru. Zagrepčanke su kroz cijelu utakmicu  bile dominantnije te su uvjerljivo odnijele pobjedu s rezultatom 9:0. Zadranke su tek  u drugom poluvremenu pokazale borbeniju i žešću igru, ali to nije bilo dovoljno da bi sustigle rezultat. Nakon ove utakmice imali smo priliku gledati i cure sa Sveučilišta u Splitu i Osijeku. Iako je već u prvim minutama Split poveo, utakmica je bila neizvjesna do kraja. Vrlo dinamičan i napet tempo pratio je obje ekipe, a snage na terenu su im bile izjednačene. Na kraju su ipak uz malo sreće slavile cure iz Splita s 5:4 te se plasirale u finale protiv Zagreba. Nakon ovakvog poraza trener Osijeka, Dario Vuković rekao je: “Ponosan sam i tužan nakon ove utakmice. Posljednjih godina svima smo bili kanta za napucavanje. Danas se to promijenilo. Nismo zadnje dvije godine zabili ovoliko golova kao danas. Moje cure su obavile dobar posao, sve što su naučile kroz treninge pokazale su danas.“

Nakon ženskog futsala imali smo priliku pratiti i dvije muške vrlo zanimljive utakmice. Prva se odigrala između Veleučilišta VERN i Sveučilišta u Splitu. S obje strane terena istrčale su vrlo kakvalitetne ekipe i međusobno dobri konkurenti. Utakmica je odmah započela žestokim tempom, ali prvi gol je pao tek u zadnjim minutama prvog poluvremena i to onaj za vodstvo Splita. U drugom poluvremenu totalni preokret, mogla se vidjeti lijepa golijada, ali i puno prekršaja na terenu. Od šeste minute drugog poluvremena zbog crvenog kartona Split je igrao bez svog trenera, ali to ga nije spriječilo da se probije do finala, pobjedom od 6:2. Upravo ga u finalu čeka stari konkurent Zagreb. Kao i prošle godine ova dva diva će ponovno odmjeriti svoje snage. Sveučilište u Zagrebu nakon vrlo napete utakmice i neizvjesnog rezultata do kraja, pobijedilo je Veleučilište Baltazar. Baltazar je imao veliku šansu za prolazak u finale, vodio je 3:0 sve dok Zagreb nije preokrenuo rezultat u svoju korist. Iako je srebro i zlato izbjeglo VERN-ove i Baltazarove dečke, danas imaju šansu da jedna od njih ipak zaradi brončanu medalju oko vrata.