UniSport Futsal: Rezultati prvog dana Futsal Lige (M) i Poluzavršnice (Ž) u Splitu

Uzbudljiv futsal dan je iza nas - 7 susreta na dvije lokacije i u dvije konkurencije neke su ekipe dovele korak bliže plasmanu na UniSport Finals.

UNIST i UNIZG bez iznenađenja, preostale dvije utakmice Futsal Lige neizvjesne

U prvoj utakmici četvrtog kola Futsal Lige, studenti Sveučilišta u Splitu na domaćem su terenu bez ikakve dileme riješili utakmicu u svoju korist protiv protivnika iz Varaždina. Dugih 13 minuta čekali smo na pogodak iz kvalitetnih prilika s obje strane, a onda je za Split pogodio prvo Tunjić te nešto kasnije Kovačić za miran odmor na poluvremenu. U drugom su dijelu domaćini izgledali još dominatnije što je rezultiralo s još 4 gola, a jedini za UNIN i konačnih 6:1 dao je Petrić pred sam istek utakmice.

Nešto neizvjesnije bilo je na susretu UNIZD - VEVU. Studenti Zadra poveli su već nakon pola minute, a onda tu prednost dugo čuvali. Vukovarčani reagiraju golom Varge u 13. minuti, a zatim i Škarice dvije minute kasnije za preokret i minimalno vodstvo u prvom dijelu. Čvrstu igru i naizmjenična slavlja gledali smo u nastavku - prvo su Zadrani izjednačili na 2:2 pa Vukovar poveo, pa su Zadrani opet izjednačili na 3:3, i - tu se zaustavili. Uz dobre pokušaje s obje strane, heroji utakmice ipak su bili Škarica i Katušić koji s još dva pogotka odnose veliku pobjedu Vukovaru 3:5.

Slično je izgledao susret TVZ - UNIOS. Nezgodna ekipa Tehničkog veleučilišta u Zagrebu gotovo 20min nije dozvolila prilaz svojim vratima, a onda su tu dobru obranu iskoristili na najbolji mogući način te prvo poluvrijeme završili u svoju korist 1:0. Iduća dva gola ‘pala’ su iz šesterca (Šalaj, UNIOS), odnosno deseterca (Mizan, TVZ), nakon čega je nešto ‘kliknulo’ kod Osječana te su pri zaostatku 2:1 upaliti u petu brzinu i za 17 mininuta postigli 4 gola za visoko vodstvo 2:5.

Aktualni UniSportHR prvaci igrali su protiv gradskih rivala Bernaysa te pobijedili rezulatom 4:2. Zanimljivo, svi golovi dogodili su se u prvom poluvremenu - ‘sezonu’ su otvorili studenti UNIZG pogotkom Uremovića.  Novak je brzo reagirao za izjednačenje, a onda su Tolić i Čilić osigurali nova vodstva za ekipu Zagreba. Odmah nakon pogotka Čilić je upao u probleme i dobio crveni karton čime otvara prilike, a jednu takvu iskoristio je Mužar za 3:2. To je sve što su studenti Bernaysa uspjeli napraviti na ovom susretu. Točku na i krajem prvog dijela stavio je Davidović za, a rezultat se do kraja nije mijenjao.

Osječanke bez mogućnosti nastupa na Finalsima, visoka pobjeda Zagreba

Paralelno s nastupima studenata u Futsal Ligi, dvorana Poljud ugostila je futsalerke šest hrvatskih sveučilišta i veleučilišta u borbi za nastup na državnoj završnici - UniSport Finals.

Prvog dana gledali smo dvije utakmice skupine A i jednu skupine B iz koje su najviše izvukle djevojke Zadra, Vukovara i Zagreba.

Studentice Sveučilišta J.J. Storssmayer otvorile su poluzavršnicu s studenticama Sveučilišta u Zadru u jednoj klasičnoj mačke-miša utakmici. Osječanke su prve povele, Zadar stizao, Osječanke opet povele, Zadar stizao - i u tom ritmu je proteklo prvo poluvrijeme do rezultata 2:2. U nastavku su se karte okrenule te je Zadar poveo prvi, Osječanke izjenačile na 3:3 pa do 4:4, ali u posljednjih 5minuta više nisu imale snage i Zadranke s dva gola zaključuju susret 6:4. Bila je ovo bitna utakmica za UNIOS budući da su ih u nastavku dočekale ‘futsal žene’ iz Zagreba, ekipa koja je neprikosnovni prvak države već dugi niz godina. Svoj status favorita su dokazale rezultatom 8:0 te Osječankama zaustavile snove o državnoj završnici.

Sveučilište Sjever i Veleučilište Lavoslav Ružička u Vukovaru odigrali su prvi susret skupine B u kojem su studentice iz Vukovara već u prvom dijelu imale prednost od 6 golova i pobjedu u džepu, koju su bez većih problema (iako se studentice sa Sjevera nisu predavale) do kraja susreta i potvrdile s konačnim rezultatim 5:8.

Sutra nas na Poljudu očekuje nastavak s početkom u 9:30h, kada na teren po prvi puta izlazi domaća ekipa djevojaka iz Splita. Još tri utakmice dijele nas od konačnog popisa Top 4 ekipe koje će zaigrati na UniSport Finalsima.