Obilježeno 25 godina studentskog sporta u Gradu Zagrebu

U ponedjeljak, 17. travnja, Zagrebački sveučilišni športski savez obilježio je 25 godina osnivanja i djelovanja u Gradu Zagrebu.

Svečanost se održala u Francuskom paviljonu Studentskog centra u Zagrebu i to simbolično na 86.-i rođendan Francuskog paviljona.

Okupljenima su se obratili predsjednik Zagrebačkog sveučilišnog športskog saveza, profesor Davor Pavlović i prorektorica Sveučilišta u Zagrebu, red. prof. art. Jasenka Ostojić.

ZSŠS je ovom prilikom uručio priznanja za izniman doprinos u razvoju akademskog sporta u Gradu Zagrebu:
- Sportskom savezu Grada Zagreba, a nagradu je preuzeo predsjednik g. Vjekoslav Šafranić;
- Ustanovi Upravljanje sportskim objektima, a nagradu je preuzeo zamjenik ravnatelja g. Robert Pavičić;
- Hrvatskom akademskom sportskom savezu, a nagradu je preuzeo dopredsjednik dr. sc. Tonći Jerak;
- Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a nagradu je preuzeo dekan prof. dr. sc. Mario Baić;
- Studentskom centru u Zagrebu, a nagradu je preuzeo ravnatelj g. Mirko Bošnjak;
- Studentskom zboru Sveučilišta u Zagrebu, a nagradu je preuzeo predsjednik g. Ivan Pavao Boras;

te:
- Zlatku Šimencu, prvom predsjedniku saveza u razdoblju 1998.-2000. godine, a nagradu su preuzeli Dubravko i Iva Šimenc;
- Nenadu Zvonareku, profesoru na Fakultetu strojarstva i brodogradnje, drugom predsjedniku u razdoblju 2000.-2006. godine;
- Mladenu Sedaru, umirovljenom profesoru na Filozofskom fakultetu, trećem i najdugovječnijem predsjedniku u razdoblju 2006.-2017. godine.

Svečnost su uveličali svojim dolaskom uz nagrađene državni tajnik u Ministarstvu turizma i sporta g. Josip Pavić, izaslanik gradonačelnika Grada Zagreba g. Milan Čolić i izaslanik predsjednika Gradske skupštine Grada Zagreba g. Kristijan Jelić te studentice i studenti sportaši najuspješnijeg sportskog sveučilišta u Europi uz svoje nastavnike, izbornike i trenere.

📸 Pogledajte cijelu fotogaleriju s održane svečanosti.