Ovogodišnje izdanje Zagreb Advent Run utrke posvećeno Zakladi UniSport Srce

Zagreb Advent Run omiljena je kostimirana utrka za cijelu obitelj, koja je u prethodnim godinama okupila više od 14 000 sudionika, a osmo izdanje ovoga će prosinca biti posvećeno Zakladi UniSport Srce.

Utrka je u prethodnim godinama uvelike doprinijela pozicioniranju Zagreba na sportskoj i blagdanskoj turističkoj karti Europe, a inače sa sobom donosi i veliki humanitarni karakter. Ovogodišnja će utrka tako biti posvećena našoj Zakladi UniSport Srce, koju je Hrvatski akademski sportski savez osnovao s ciljem poticanja razvoja studenata sportaša u Republici Hrvatskoj.

Datum utrke: 10 prosinac

Prijave: Svi zainteresirani trkači mogu se prijaviti na službenoj stranici utrke https://www.zagrebadventrun.hr/.

Ovogodišnje izdanje kostimirane adventske utrke razveselit će trkače brojnim iznenađenjima, a ono što sudionici već standardno mogu očekivati je promoviranje pozitivnih životnih navika
obavijeno dobrom zabavom i humanitarnim karakterom. Središtem glavnog grada i ove će godine trčati velik broj stranih i domaćih profesionalnih trkača i rekreativaca s plemenitim ciljem;
za potporu Zakladi UniSport Srce osnovanoj sa svrhom pokretanja, promicanja, podržavanja te doprinošenja društvenim, obrazovnim i sportskim projektima u Republici Hrvatskoj.

Sport gradi mladu osobu kao čovjeka, doprinosi stjecanju radnih navika, ali i vještina poput rada u timu. Sve te vještine kasnije su potrebne u poslovnoj karijeri, te vjerujem da je sinergija između obrazovnog sustava i sporta nešto u što je vrijedno ulagati. Kroz rad Zaklade želimo potaknuti i rekreativni sport koji čini bazu hrvatskog sporta te izgraditi zdravije društvo te nam je iznimno drago da u toj misji imamo partnera poput ZAR utrke", izjavio je Goran Šprem, upravitelj Zaklade UniSport Srce.

Jedan od uzbudljivih noviteta koji će zasigurno cijelu uzavrelu atmosferu podići na još veseliji nivo, kako najavljuju organizatori iz Zagreb Advent Run-a je nova pozicija starta i cilja, do sada građanima poznata kao atraktivna poslovna zona pretvorit će se u jedinstvenu sportsko-zabavnu zonu za sve trkače i njihove navijače.

„Iznimno nam je drago i željno iščekujemo već osmu godinu zaredom vidjeti nasmijana lica koja će adventsko nedjeljno jutro provesti trčeći središtem Zagreba te svojim sudjelovanjem doprinijeti blagdanskom raspoloženju i poduprijeti Zakladu, a samim time njihovu glavnu ideju – podizanje studentskog standarda kroz akademski sport. U Hrvatskoj je trenutno velik broj
mladih ljudi koji se bave sportom i treba im sustav skrbi kakav Zaklada pruža jer oni su temelj napretka našeg društva. Jedino ih zajedničkim djelovanjem možemo poduprijeti i učiniti im
studiranje i bavljenje sportom lakšim. Zbog toga sam uvjeren kako će ovogodišnje partnerstvo sa Zakladom povezati mnoge ljude te nas sve podsjetiti da je put prema uspjehu moguć jedino
ako ne ideš sam“, izjavio je Mario Petrović, predsjednik Uprave agencije Millenium promocija i jedan od organizatora utrke.

Trkači, rekreativci i svi ljudi željni odlične zabave i ove će godine trčati središtem okićenog grada te će moći izabrati između dvije duljine utrke – 5 ili 10 kilometara. Bez obzira za koju duljinu se odluče, zajamčeno će svatko dati svoj doprinos da magična zagrebačka idila na najbolji mogući način uljepša adventsko vrijeme.

„Želimo naglasiti da je ovo ne samo utrka, već i pravi blagdanski doživljaj za cijelu obitelj. Naš cilj je da svim sudionicima pružimo nezaboravno iskustvo i učinimo njihove blagdane još posebnijima. Zagreb Advent Run utrka je nešto posebno, jer ne samo da omogućava trkačima da se okušaju u trčanju, već pruža jedinstveno iskustvo i svim okupljenim navijačima koji mogu na zdrav način uživati u prekrasnom božićnom ozračju. Ovogodišnje izdanje donosi brojne novitete, ali i sad već tradicionalno poznatu nezaboravnu atmosferu. Stoga, pozivamo vas da nam se pridružite i budete dio ove prekrasne blagdanske priče! Vidimo se na startnoj liniji Zagreb Advent Run utrke!“, dodao je Berislav Sokač, idejni začetnik Zagreb Advent Runa i jedan od organizatora utrke te pozvao sve trkače, obitelji s djecom i kućnim ljubimcima da se već sada prijave na Zagreb Advent Run 2023.