UniSport H2O: Studenti Sveučilište u Splitu prvaci u vaterpolu

Predivan ambijent Plivališta Vukovar bio je poprište vodenog spektakla UniSport H2O u kojem su najbolji hrvatski studenti vaterpolisti i plivači sudjelovali na nacionalnoj završnici u spomenutim sportovima. Vaterpolo natjecanje okupilo je momčadi s četiri visokoškolske institucije, a svi prisutni bili su svjedoci dinamičnih borbi za titulu najboljih u akademskoj godini 2023./2023.

Nikad jače utakmice

U prvoj polufinalnoj utakmici susreli su se stari znanaci Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Splitu. Do rezultata 3:3 gledali izjednačen meč nakon čega se Splićani odvajaju i do kraja kontroliraju tijek. Na kraju su upisali prvu pobjedu s rezultatom 11:16. S druge strane, vaterpolisti Sveučilišta u Dubrovniku dominirali su nad ekipom Tehničkog veleučiišta u Zagrebu, ostvarivši uvjerljivu pobjedu od 18:5, čime su također zakoračili prema zasluženom finalu.

U utakmici za broncu pratili smo gradske rivale UNIZG i TVZ u kojem su vaterpolisti naše največe članice snažno surpostavili i slavili s 17:2, osiguravši tako mjesto na ostolju i brončanu medalju. Vrhunac natjecanja i veliko finale igrali su UNIST i UNID, dvije momčadi iz Dalmacije, ujedno i naši najjači vaterpolski centri u državi. U njihovim redovima nalaze se igrači Juga i Mornara, koji inače igraju Prvu hrvatsku vaterpolsku ligu i Ligu prvaka stoga ne čudi da iznimna kvaliteta ovih susreta. Posljednji ispit za naslov prvaka bolje su položili studenti Splita te nakon mnoštvo uzbudljivosti i velikog preokreta izašli kao pobjednici rezultatom 13:10.

REZULTATI I STATISTIKE

Kakav je osjećaj imati zlato oko vrata prokomentirao je izbornik Splićana Marino Marović:

“Oduševljen sam svojim momcima i organizacijom, iza nas je ozbiljan turnir na vrhunskoj razini. Ponosan sam, pogotovo nakon prošle godine zlato znači još više, a slast donosi i to što je ostvareno nakon utakmice s jednim ovakvim protivnikom poput Dubrovnika. Upoznati smo s njima, mi smo nekako njihove redovne mušterije, sad su oni bili naše. Bila je to intenzivna utakmica s puno kontakta i puno plivanja u kojoj smo mi bili u zaostatku i ne znam jesu momci osjetili onaj dalmatinski dišpet ili što je u pitanju, ali su pokazali svu raskoš s kojom raspolažu i to nam je donijelo pobjedu“

“Želim se zahvaliti UniSportu i svima koji su bili prisutni danas, podršci, navijačima i mojim suigračima što smo ovo proveli uspješno do kraja. Mislim da je uz sport, ovo super prigoda za druženje, upoznavanje novih ljudi i širenje poznanstava. Natjecanje je bilo na visokom nivou, momci iz Dubrovnika su mahom iz Juga, mi smo Mornarevci tako da se dobro poznajemo i igrali smo već jedni protiv drugih u domaćim i regionalnim ligama. Oni su svi krasni igrači i želim im sve najbolje u karijerama te ujedno poslati svaku pohvalu organizaciji. Drago mi je da smo sudjelovali, bilo je odlično i nadam se da se dogodine vidimo opet”, poručio je iz redova prvaka i Ferdinand Josip Buselić.

UniSport H2O je, bez sumnje, još jednom podigao ljetvicu za sve buduće nacionalne događaje u plivanju i vaterpolu. Vukovar i Veleučilište Lavoslav Ružička po sedmi su put bili fantastični domaćini te vjerujemo kako će još bolju atmosferu stvoriti za EUSA Europsko sveučilišno vaterpolo prvenstvo koje ih očekuje 2025. godine.

FOTOGRAFIJE