Košarkaška reprezentacija na pripremama za Univerzijadu

U ponedjeljak, 17. lipnja košarkaška sveučilišna hrvatska reprezentacija pod vodstvom Vladimira Anzulovića uputila se na pripreme u Sveti Martin za nastup na nadolazećoj 30. Ljetnoj Univerzijadi u Napulju od 3. do 14. srpnja.

Spojiti obrazovanje i vrhunski sport je onaj korak više kojemu treba težiti, kako je istaknuo i Vladimir Anzulović koji će voditi reprezentaciju:

„Po nekim podacima Univerzijada je drugo multisportsko natjecanje po veličini na svijetu, odmah iza Olimpijskih Igara. Cilj nam je, a smatram da to treba biti cilj sporta u Hrvatskoj u budućnosti, povezati akademsku zajednicu s vrhunskim sportom, a ovo je definitivno prvi korak k tome. Želja nam je, kao i svima u Savezu, produžiti vijek trajanja reprezentativaca nakon U20 reprezentacije nadajući se da će ova reprezentacija izbaciti neko ime koje bi u budućnosti moglo konkurirati u A selekciji.“

Članovi reprezentacije koji će se na pripremama pokušati izboriti za odlazak na Univerzijadu su:

IME I PREZIME

POMOĆNI TRENER: Hrvoje Radanović

KONDICIJSKI TRENER: David Zubčić

TEAM MANAGER: Tonći Jerak

IZVOR: Hrvatski košarkaški savez - HKS (https://www.hks-cbf.hr/vijesti/2019/okupila-se-reprezentacija-za-univerzijadu?fbclid=IwAR3a6koUh6Uvu1MQLm8dZNt85r5VFREpN32Xc2tB1HJ2t_bHHAJFqOxyGYo)

Košarkaška reprezentacija na pripremama za Univerzijadu