KOŠARKAŠKO ZLATO SVEUČILIŠTU U ZAGREBU - SVEUČILIŠTE U SPLITU SREBRNO

Dvama pobjedama ostvarenima na ovogodišnjoj sveučilišnoj sportskoj završnici, UniSport Finalsima, studenti Sveučilišta u Zagrebu osigurali su si titulu nacionalnog sveučilišnog košarkaškog prvaka za akademsku godinu 2019./2020.

Pobjeda nad Sveučilištem u Zadru od 83:71, ostvarena u posljednjoj utakmici turnira te ona od 62:59 nad Sveučilištem u Splitu dan ranije, momčadi zagrebačkog sveučilišta bila je dovoljna za odličje zlatnoga sjaja.

Drugo mjesto i srebrna medalja pripali su Sveučilištu u Splitu, koje je zadarske studente u prvoj utakmici turnira savladalo s rezultatom 71:69 pa tako bronca odlazi na Sveučilište u Zadru.

Podsjetimo, u dijelu natjecanja za studentice, održanom dan ranije, u finalu je također slavila ekipa Sveučilišta u Zagrebu pa tako na naše najveće sveučilište odlaze dva košarkaška zlata.

FOTO: Mirna Pibernik