Splićani obranili titulu nogometnog prvaka

Nogometni sraz dvaju najvećih hrvatskih sveučilišta svojevrsni je "unisport klasik", a taj se "klasik" gledao i na ovogodišnjem finalu državnog sveučilišnog nogometnog prvenstva, u obje konkurencije.

Rezime svega bi bio da su gosti iz Zagreba osvojili trofej u kategoriji studentica, dok je momčad Sveučilišta u Splitu zadržala trofej prvaka još jednu godinu u svojim rukama.

Unatoč dobro odigranoj finalnoj utakmici za Sveučilište u Zagrebu, Splićani su držali rezultatsku kontrolu i pobjedom od 2:0 još jednom potvrdili svoju višegodišnju dominaciju nogometnim terenom. Sveučilište u Splitu, tako je još jednom obranilo titulu, dok je u utakmici za brončano odličje, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku savladalo TVZ s visokih 6:0.