TVZ i VEVU popunili posljednja dva mjesta u UniSport HR Futsal Ligi

Elitnim futsal kolom odigranim 18. i 19. siječnja u Sportskoj dvorani Borovo naselje završene su kvalifikacije za UniSport HR Futsal Ligu. Neizvjesna borba vodila se na vukovarskom terenu, a kako i ne bi, jer ulog je bio veliki - samo su dva mjesta bila slobodna za nastavak natjecanja. Posljednje dvije karte izborili su Tehničko veleučilište Zagreb te domaćin, Veleučilište Lavoslav Ružička u Vukovaru. Podsjetimo, ekipa Sveučilišta u Rijeci nije nastupila zbog pozitivnih igrača na Covid-19, dok će Sveučilište u Slavonskom Brodu svoju priliku za nastup tražiti sljedeće sezone.

Upravo studenti Veleučilišta Lavoslav Ružička u Vukovaru u prvom su susretu dočekali futsalere Tehničkog veleučilišta Zagreb. Gledali smo tvrdu utakmicu s puno dobrih pokušaja, prekršaja i kornera u prvom dijelu, dok konačno u 7. minuti Drahotuski nije probio led i pogodio za prvo vodstvo. Tek pred kraj prvog dijela Puljić izjednačuje, a s 1:1 otišlo se i na odmor. Drahotuski je bio prvo ime svoje ekipe i u nastavku zabivši još dva pogotka, dok su s druge strane kapetan Fluka i Mahović izjednačili na 3:3. Točku na i stavio je Cerovski (VEVU) iz deseterca pred sam kraj susreta, čime odnosi vrijednu pobjedu svojoj ekipi.

Drugu utakmicu Vukovarčani su igrali 19. siječnja u jutarnjem terminu protiv Sveučilišta u Slavonskom Brodu. Pospanost ili opreznost zbog velikog uloga moguće su krivci da smo gledali utakmicu punu promašenih udaraca. Od 20 pokušaja s jedne i 16 s druge strane, velika većina njih završila je izvan okvira gola, a samo je jedan zadrmao mrežu i to početkom drugog dijela. Prvo ime susreta bio je student UNISB Nikolić koji je s 9 metara uputio neuhvatljivu loptu u lijevi kut na asistenciju suigrača Bulaje.

U odlučujućem trećem kolu studenti Tehničkog veleučilišta Zagreb i Sveučilišta u Slavonskom Brodu igrali su ‘na sve ili ništa’. Svaki gol i svaki bod bili su bitni pa je ekipe krasila agresivna igra, što potvrđuje i statistika - čak 9 žutih kartona i dva crvena zaradili su studenti TVZ-a u borbi za prolaz. Ipak, prvu su priliku realizirali Brođani golom Plivelića u 10. minuti, a već minutu kasnije Mizan uzvraća za izjednačenje. Da se na odmoru ‘lakše diše’ potrudili su se kapetan Fluka i Lovro Mahović kombiniranim golovima dva minuta prije kraja prvog poluvremena. Fluka se u 6.min drugog dijela još jednom upisao u strijelce za velikih 4:1 svoje ekipe, a jedini otpor koji su Brođani pružili bio je još pogodak Nikolića.

Sve utakmice elitnog kola možete pregledati na UniSport TV YouTube kanalu.

Završenim kvalifikacijama saznali smo pet ekipa koji su se pridružili Sveučilištu u Zagrebu, Sveučilištu u Splitu i Edward Bernays Visokoj školi za komunikacijski menadžment u UniSport HR Futsal Ligi za akademsku godinu 2021./2022.: