Univerzijada: Košarkaši u prvoj utakmici bolji od Rusa

Hrvatska košarkaška reprezentacija na startu natjecanja u Napulju savladala je momčad Rusije rezultatom 58:54.

Na samom početku utakmice, jasno je bilo da u redovima naše reprezentacije postoji nervoza. Prvi koš zabili smo tek nakon dvije i pol minute iz slobodnog bacanja Kučana. Srećom, Rusija je također sporije ušla u utakmicu i nisu iskoristili priliku za rezultatskim odvajanjem, tako da je prva četvrtina pripala našoj reprezentaciji (15-10).

Probudili su se Rusi u nastavku, predvođeni Pluzhnikovom i Motilovom, ali nedovoljno za preokret. Prednost smo sačuvali do kraja prvog poluvremena i na odmor otišli pri rezultatu 29:26. Zanimljivo je da smo i u ovoj četvrtini posljednje dvije minute imali ‘crnu rupu’ bez poena, a loš trend nastavio se i u trećoj četvrtini. Nikako nismo uspijevali doći do koša iz reketa, promašeno je i dosta šuteva, pogotovo za tri poena. U igri su nas zapravo držala većinom slobodna bacanja, što pokazuje i rezultat ove četvrtine, jer su kod samo 8 postignutih poena, a 16 primljenih, Rusi preokrenuli vodstvo i preuzeli inicijativu.

Furiozna posljednja četvrtina ponajviše je zaslužna za pobjedu. Posložili smo redove, pogodili šuteve kada je najviše trebalo i nakon preokreta sačuvali prednost do samog kraja. Velikih 58:54 i veliki zalog protiv Rusije na početku natjecanja dobar su vjetar u leđa za današnju utakmicu protiv Latvije.

“Čestitke našim dečkima na trudu i na pobjedi, zaslužili su je i dali možda zadnji atom snage u ovoj utakmici. Danas nas očekuje teška utakmica s Latvijom, oni su nezgodan protivnik i nadam se da ćemo izvući neku dodatnu energiju da i ta utakmica bude vrhunska s naše strane. Nismo znali protivnike kada smo dolazili ovdje, tako da ako na papiru neko stoji kao favorit, to mora dokazati i na terenu protiv nas, što Rusi jučer nisu”, prokomentirao je trener Vladimir Anzulović

Najbolji u našim redovima bili su Škara s 17, Jambrović s 10 te Perić s postignutih 9 poena