Studentski plivačko-vaterpolski vikend u Vukovaru

Plivalište Vukovar, odnosno vukovarski gradski bazeni, 30.11. i 1.12. bit će poprište uzbudljivih sportskih zbivanja u sklopu UniSport H2O - državnog sveučilišnog prvenstva u plivanju i vaterpolu. Sportski program započinje nakon svečane ceremonije otvorenja, koja će se upriličiti u 16 sati, nakon čega slijedi plivački dio natjecanja. Reprezentativci Sveučilišta u Splitu (m,ž), Sveučilišta u Zadru (m,ž), Sveučilišta u Osijeku (m,ž), Sveučilišta u Zagrebu (m,ž), Veleučilišta VERN (m), Veleučilište u Vukovaru (m,ž), Sveučilišta Sjever (m) i TVZ (m,ž) od 16 do 18 sati (30.11.) natjecat će se u disciplinama prsno (50m,100m), leđno (50m,100m), leptir (50m, 100m), slobodno (50m, 100m, štafeta 4x50m) te mješovito (štafeta 4x50m).

Tijekom trajanja plivačkog natjecanja, odmah će biti upriličena svečana dodjela odličja, a od 19 do 20:30 sati na rasporedu je utakmica 1. kola vaterpolskog prvenstva na kojem sudjeluju momčadi Sveučilišta u Zagrebu, TVZ-a, Veleučilišta u Vukovaru, Sveučilišta u Osijeku, Sveučilišta u Zadru, Sveučilišta u Splitu te Sveučilišta u Dubrovniku, a finale je na rasporedu 1.12. u 15:00h. U subotu će prije finala biti odigrane utakmice 2. kola (10-10:15h), 3. kola (11:15-12:15h) te utakmica za treće mjesto (14:30h).

Ulaz na sva događanja potpuno je besplatan stoga organizator, Hrvatski akademski sportski savez, poziva sve Vukovarke i Vukovarce, studentice i studente, kao i ljubitelje vodenih sportova na posjet Plivalištu Vukovar!