Hrvatski veslači na Svjetskom sveučilišnom prvenstvu u Šangaju

Hrvatska sveučilišna veslačka reprezentacija sudjeluje na 15. Svjetskom sveučilišnom veslačkom prvenstvu, koje se od 10. do 12. kolovoza održava u Šangaju (N.R. Kina). Boje Lijepe Naše na ovom prvenstvu brani devet veslača u četiri kategorije, a prvenstvo je otvoreno svečanom ceremonijom održanom 9. kolovoza u sklopu sportskog sela pored regatne staze (Shanghai Water Sport Center). Naši su veslači dobro pripremljeni te se osjećaju spremnima za nastup na ovoj svjetskoj smotri, a o tijeku prvenstva te uspjesima naših veslača, saznajte i pratite više na UniSport HR Facebook i Instagram stranici. Podsjetimo, ovo je nastavak nastupa hrvatskih sveučilišnih ekipa i reprezentacija na međunarodnim smotrama ovoga ljeta, a do sada su medalje osvojene na Europskim sveučilišnim igrama u Coimbri (jedno zlato i pet bronci) te na Svjetskom sveučilišnom rukometnom prvenstvu u Rijeci (srebro - M). Nakon veslačkog prvenstva, uniCRO tim nastupa i na Svjetskom sveučilišnom futsal prvenstvu u Kazahstanu.

Inače, na prvenstvu se nalazi i delegacija idućeg izdanja prvenstva, koje će se u kolovozu 2020. godine održati u Zagrebu, na regatnoj stazi na Jarunu, a koji će po zatvaranju prvenstva svečano preuzeti zastavu Svjetske sveučilišne sportske federacije (FISU), čime pripreme za ovu veliku smotru na našem terenu i službeno započinju.

Hrvatsku u Šangaju predstavljaju:

(4-)
Marko Križmančić,