Dvostruko zlato za zagrebačke šahiste

Današnji dan na UniSportu Finalsima započeo je natjecanjem u šahu koji se igrao od ranih jutarnjih sati u Villas Rubinu.

Na kraju iscrpnog dana i šahovskih poteza, naslove kući nose šahistice i šahisti Sveučilišta u Zagrebu.

Studentice su naslov osigurale tek u zadnjem kolu protiv Osječanki koje se igralo do posljednje figure. Iako su prvi meč izgubile, Zagrepčanke se nisu obeshrabrile i suvereno su došle do zasluženog naslova. Šahistice pobjedničkog Sveučilišta prvo su mjesto odnijele ispred šahistica iz Zadra, Osijeka, Vukovara i zagrebačkog Tehničkog veleučilišta.

U muškom je turniru situacija bila potpuno drugačija. Šahisti Sveučilišta u Zagrebu su uvjerljivo bili najbolji i očekivano osvojili naslov sveučilišnih prvaka u šahu. Jedini pravi konkurent bio im je Osijek koji je pružio malo veći otpor. Osim Zagreba i Osijeka, na turniru u šahu u muškoj konkurenciji sudjelovali su i šahisti iz Rijeke, Zadra i Tehničkog veleučilišta u Zagrebu.

Čestitamo sveučilišnim prvacima u šahu, šahisticama i šahistima Sveučilišta u Zagrebu! Prva zlata su tu!