„SEMPER PRIMUS XVIII“ Međunarodna studentska regata osmeraca

Na tradicionalnoj 18. regati studentskih osmeraca „Semper Primus XVIII“, nastupilo je ukupno 10 posada u 3 discipline.

Regata je održana 21.10.2017. po lijepom vremenu na regatnoj stazi u luci Gruž, na stazi duljine 1201 metar sa startom na Kantafigu i ciljem na glavnom mulu.

Organizator je bio Studentski zbor Sveučilišta u Dubrovniku sa suorganizatorima Sveučilištem u Dubrovniku, Hrvatskim akademskim sportskim savezom, Sveučilišnim sportskim savezom - Dubrovnik, Hrvatskim veslačkim savezom, Veslačkim savezom Dalmacije, Veslačkim savezom Zagreba, Veslačkim klubom „Neptun“ i Studentskim centarom Sveučilišta u Dubrovniku.

Prva je bila utrka gradova – veterana, a rezultati su:

1. Grad Metković
  2. Grad Dubrovnik

Druga je bila utka za studentice, a rezultati su:

1. Medicinski Fakultet – Sveučilište u Zagrebu
  2. Sveučilište u Splitu
  3. Wroclaw University – Poland
  4. Agronomski Fakultet – Sveučilište u Zagrebu

Treća je bila utrka za studente, a rezultati su:

1. Veleučilište u Vukovaru
  2. Sveučilište u Dubrovniku
  3. Agronomski Fakultet – Sveučilište u Zagrebu
  4. Fakultet Strojarstva i Brodogradnje – Sveučilište u Zagrebu

Nakon podijele medalja i pehara, druženje studenata i studentica se nastavilo obilaskom dubrovački zidina i Starog  grada, a zabava je bila u Revelinu do jutarnjih sati.