Nacionalna strategija studentskog sporta - Osijek

Predstavnici Hrvatskog akademskog sportskog saveza bili su u službenom posjetu Studentskom športskom savezu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (SŠSO) na sastanku vezanom uz izradu nacionalne strategije studentskog sporta.

Na sastanku koji je održan 12. listopada sudjelovali su :

Davor Habljak, glavni tajnik HASS-a,

Ronald Štrumberger, sportski direktor HASS-a,

Dubravko Ižaković, voditelj radne skupine za izradu nacionalne strategije studentskog sporta HASS-a,

Krešimir Ižaković, predsjednik SŠSO,

Igor Salajić, tajnik SŠSO,

Zoran Vladović, član Izvršnog odbora SŠSO i

Dražen Nikšić, voditelj Ureda za sportsku djelatnost Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

U okviru izrade nacionalne strategije studentskog sporta važno je utvrditi stanje i mogućnosti provedbe programa studentskog sporta među članicama te suradnju i interese visokoškolskih ustanova  u provedbi istih.

Uz snimanje stanje našeg člana u Osijeku kao i drugih visokoškolskih i sportskih institucija koje su u doticaju sa studentskim sportom, osvrnuli smo se na postojeće projekte kao i na buduće aktivnosti HASS-a i SŠSO:

- Prezentiran je novi sustav UniSport natjecanja na koji su se predstavnici Osijeka osvrnuli s par konstruktivnih ideja koje će se uvrstiti u konačan prijedlog,

- Nastavlja se organizacija međunarodnog nogometnog turnira koji HASS sufinancira u okviru stavke Sportski projekti članica,

- Nastup ekipa iz Osijeka na Europskim sveučilišnim igrama u Coimbri 2018.,

- Razmatra se kandidatura Osijeka za domaćinstvo Europskog sveučilišnog prvenstva u odbojci 2021. godine.