Bronca u taekwondou - Univerzijada Taipei 2017

Melani Adamić-Golić (Sveučilište u Zagrebu, Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije) je osvojila brončanu medalju u kategoriji preko 73kg na Univerzijadi Taipei 2017. Melani je do polufinala odradila tri borbe. Prva je bila protiv Boudreau iz Kanade, u sljedećem krugu se sastala sa Turkinjom Nafiom Kus (TUR) i prošla do četvrtfinala u kojem ju je čekala Šveđanka Zederfeldt. Šveđanka je pružila jak otpor te je borba bila napeta do samog kraja no naša sportašica je rezultatom 5:3 prošla u polufinale čime je osigurala broncu. Polufinale i borba sa Poljakinjom Kowalskom je ponudilo dobru borbu u kojoj je Kowalska ipak imala više sreće i znanja te zasluženo ušla u finale (rezultat 6:1). Medalje sjajnijeg sjaja bila je na dohvat ruke no brončana je ogroman uspjeh i stvarno nije bilo mjesta tuzi već samo radosti zbog odličnog rezultata.

Zadnjih nekoliko dana nastupilo je još naših sportaša u sklopu natjecanja u taekwondou (20.8. do 24.8.2017.) na Univerzijadi Taipei 2017. Po našem sudu su ostvarili dobre rezultate i skupili nova iskustva sa velikog natjecanja što će im sigurno pomoći u daljnjoj sportskoj karijeri. Malo nam je žao što Toni Kanaet i Luka Horvat i Matea Jelić nisu iskoristili dobru formu i napravili zadnji korak do medalje jer su do četvrtfinalnih borbi bili stvarno uvjerljivi u borbama no to je sport i nema mjesta dugom tugovanju već se treba nastaviti napredovati u sportskom i akademskom smislu.

Rezultati:
Borna Pečko (forme) - 11.mjesto kvalifikacija (nije ušao u finale)
Toni Kanaet (-74kg) - 5.mjesto (četvrtfinale)
Luka Horvat (-80kg) - 5.mjesto (četvrtfinale)
Hrvoje Šep (-87kg) - drugi krug (šesnaestina finala)
Matea Jelić (-67kg) - 5.mjesto (červrtfinale)
Nives Kerner (-62kg) - drugi krug (šesnaestina finala)
Katarina Mihaljević (-73kg) - prvi krug