Mario Vavro osvojio broncu - Univerzijda Taipei 2017

Mario Vavro (Tehničko veleucilište u Zagrebu)  je danas osvajanjem brončane medalje razveselio cijelu hrvatsku delegaciju u Taipei-u, a nadamo se i cijelu Hrvatsku. Ovaj vrhunski rezultat ostvario je pobjedom rezultatom 143 - 138 u dvoboj gadanju protiv odlicnog Koreanca Kim Taeyoon-a, inace srebrnog sa prošle Univerzijade, te tako napravio pravi sportski podvig. Danas tijekom dvoboja Mario nije dopustio nikakva iznenadenja i pokazao da se izuzetno dobro nosi sa pritiskom dok ga Taeyoon nije izdržao. Iz seta u set je Mario povecavao prednost do krajnjeg rezultata i velikog slavlja.

Mario je ovaj rezultat najavio vec u kvalifikacijama koje je završio kao cetvrti. Vec sljedeci dan u eliminacijskoj fazi natjecanja je potvrdio vrhunsku formu došavši do polufinala. U polufinalu je snagu odmjerio sa Koreancom Kim Jongho-om, pobjednikom posljednje Univerzijade u Južnoj Koreji te također i današnjim pobjednikom Univerzijade Taipei 2017. Regularni dio ovog dvoboja završio je nerješeno (146-146) te se išlo u raspucavanje u kojem je malo više preciznosti imao Jongho i pobjedio doslovno za nekoliko milimetara. Ispada da je o finalisti tada odlučila jedna strijela koja je nažalost bila Jonghova!