FISU akademija za volontere lidere u studentskom sportu

Prvo izdanje akademije za volontere lidere u organizaciji Svjetske organizacije studentskog sporta (FISU) organizirano je od 02. do 07. lipnja 2017. i održava se u ruskom gradu Kazanu.

Više od 100 volontera lidera iz 91 države okupilo se na akademiji gdje su imali prilike razmijeniti iskustva u području sportskog menadžmenta, koordinacije volontera i organizacije velikih događaja. Hrvatska predstavnica Ivana Aničić, koordinatorica volontera u Hrvatskom akademskom sportskom savezu (HASS) objasnila nam je više o svojem sudjelovanju na Akademiji:

„Nakon Europskih sveučilišnih igri Zagreb - Rijeka koje smo održali prošle godine dobila sam priliku sudjelovati na ovako zanimljivoj akademiji gdje sam upoznala mlade iz cijelog svijeta i razmijenila iskustva. Sudjelovala sam u brojnim predavanjima o organizaciji Univerzijada, upotrebi komunikacijskih vještina i provedbi volonterskih programa. Tijekom Akademije imali smo priliku razmijeniti iskustva te sam prezentirala Volonterski program Igara za koji sam bila zadužena. Bila mi je iznimna čast pokazati što smo dosad postigli u volonterskom menadžementu i veselim se primjeni novostečenih znanja.“

Akademija je odlična platforma za razmjenu iskustava i razvoja novih ideja te će prvo izdanje završiti prezentacijom grupnih projekata na temu obilježavanja Međunarodnog dana studentskog sporta koji se drugu godinu zaredom obilježava 20.09. u svijetu.