„SEMPER PRIMUS XVII“ - Međunarodna studentska regata osmeraca 2016

Na tradicionalnoj po 17. put organiziranoj regati studnetskih osmeraca „Semper Primus XVII“, nastupilo je ukupno 14 posada u 3 discipline. Regata je održana po lijepom vremenu na regatnoj stazi u luci Gruž, na stazi duljine 1201 metar. Sa startom na Kantafigu i ciljem na glavnom mulu. Organizator je bio Studentski zbor Sveučilišta u Dubrovniku, sa suorganizatorima Sveučilištem u Dubrovniku, Hrvatskim akademskim sportskim savezom, Sveučilišnim sportskim savezom Dubrovnika, Hrvatskim veslačkim Savezom, Veslačkim savezom Dalmacije, Veslačkim Savezom Zagreba, Veslačkim klubom „Neptun“, studentskim centrom sveučilišta u Dubrovniku.

Prva utrka je bila Gradova – Veterana, čiji je konačni poredak:

1. Grad Dubrovnik
  2. Grad Metković

U drugoj su utrci sudjelovale studentice s poretkom:

1. Medicinski Fakultet – Sveučilište u Zagrebu
  2. Sveučilište u Splitu
  3. Wroclaw University – Poland
  4. Agronomski Fakultet– Sveučilište u Zagrebu

U konačnoj utrci studenata, konačan je poredak:

1. Sveučilište u Zagrebu
  2. Studenti Vukovara
  3. Univerza Maribor
  4. Medicinski Fakultet – Sveučilište u Zagrebu
  5. Sveučilište u Dubrovniku
  6. Fakultet Strojarstva i Brodogradnje – Sveučilište u Zagrebu
  7.

Nakon podijele medalja i pehara, druženje studenata i studentica se nastavilo obilaskom dubrovačkih zidina i starog grada, a zabava je bila u klubu Revelinu do jutarnjih sati.