Hrvati zlatne odbojkaške ekipe Sveučilišta u Nici: "Naši kolege oduševljeni su Hrvatskom!"

Luka Bašić i Frano Kašić Hrvati su koji su odbojkaško zlato osvojili sa Sveučilištem Sophia Antipolis iz Nice. Time odlično utjelovljuju duh Europskih sveučilišnih igara gdje se umjesto država natječu sveučilišta te se prilikom dodjele medalja, umjesto himni država u kojima se sveučilišta nalaze, svira akademska himna Gaudeamus igitur.

‘S obzirom da su mi mama i tata odbojkaši, nikoga nije iznenadilo što sam se i ja odlučio za odbojku. Rođen sam u Francuskoj gdje su moji roditelji otišli igrati, a ja odmalena svako ljeto provodim u Hrvatskoj sa svojom rodbinom. Nakon Igara ostajem tri tjedna ovdje na moru, a onda se vraćam na pripreme za novu sezonu’, rekao nam je Luka Bašić koji igra odbojku u Cannesu i Nici gdje studira sport.

Mama mu je iz Poreča, tata iz Banja Luke, a upoznali su se igrajući odbojku za Mladost iz Zagreba, upravo ondje gdje su se održale ESI 2016.

Fran Kašić studira inžinjerstvo i ima sličnu hrvatsko-francusku priču. Njegov je tata iz Siska, a s Lukinim je tatom u mladim danima igrao odbojku u Domu odbojke Bojan Stranić. Iako su im se roditelji poznavali, njih su se dvojica prvi put susreli tek prije dvije godine.

‘S Lukom sam se upoznao u Montpellieru, a sada smo presretni što smo zajedno u Hrvatskoj osvojili zlato. Ovo su nam prve Europske sveučilišne igre i oduševljeni smo boravkom ovdje. Naši su kolege oduševljeni organizacijom i prijemom na Europskim sveučilišnim igrama i boravkom u Hrvatskoj o kojoj im često pričamo’, kazao je Frano Kašić.

Dečkima želimo lijep odmor, sretan put i uspješne pripreme za pobjede u novoj sezoni!