Hrvatski para stolnotenisači spremni za Igre

Započinje natjecanje u para stolnom tenisu na Europskim sveučilišnim igrama Zagreb-Rijeka 2016. koje će trajati do subote, 23. srpnja.

Deset predstavnika hrvatskih sveučilišta natjecat će se u sve četiri kategorije na Igrama. Jedna od hrvatskih predstavnika, Maja Šuman, kao jedina djevojka natječe se istovremeno u ženskom turniru stolnotenisača bez invaliditeta, ali i u muškoj kategoriji para stolnotenisača.

Šest od deset predstavnika pripada stolnoteniskom klubu za osobe s invaliditetom Uriho, koji je jedan od najvećih i najboljih klubova. Predstavnici stolnoteniskog kluba Uriho devet puta zaredom su državni prvaci.

‘Pripremali smo se za Sveučilišne igre, nastupamo u većini kategorija i ja se nadam se da ćemo osvojiti  šest medalja,’ najavila je trenerica hrvatskih predstavnika Jadranka Blagus.

Trenerica Blagus zadovoljna je organizacijom i  uvjetima i zahvaljuje se koordinatoru osoba s invaliditetom na Europskim sveučilišnim igrama Branimiru Bagariću.