Riječanke i Splićanke u ženskom, Riječani i i Zagrepčani u muškom finalu

Sveučilište u Rijeci u odbojkaškom finalu na UniSport Finalsima predstavljaju i muška i ženska ekipa

Finale turnira u odbojci izborili su i muška i ženska ekipa Sveučilišta u Rijeci. Odbojkašice Rijeke u finalu će se susresti s ekipom Sveučilišta u Splitu, a Riječani će za naslov igrati s odbojkašima Zagreba.

Riječanke su mjesto u finalu osigurale pobjedom nad djevojkama sa Sveučilišta u Zagrebu bez izgubljenog seta.

Odbojkašice Splita su u napetom polufinalu protiv igračica sa Sveučilišta u Osijeku izborile finale pobjedom s 3:2 i to nakon što su izjednačile rezultat osvajanjem četvrtog seta s 30:28. U petom setu nastavile su svoj nalet i osigurale prolazak dalje.

Momčad riječkog sveučilišta pobijedila je u polufinalu odbojkaše Osijeka s 3:0. U finalu će se susresti s igračima Zagreba koji su za mjesto u finalu svladali Splićane također s 3:0.

Trener Rijeke Dragutin Šuker najavio je finalni dvoboj: „Očekujemo pravu vitešku borbu. Mi normalno respektiramo njih kao ekipu koja je kvalitetna, ali mislim da mi isto imamo kvalitetu da ih iznenadimo.“

Završnica natjecanja čeka nas drugog dana UniSport Finalsa u Poreču.