Druga medalja za Hrvatsku - Lucija Zaninović srebrna!

Nakon srebra u judu kojim nas je obradovala judašica Ana Bekić, još jedna medalja u hrvatskoj riznici zasjala je iz Gwangjua. Lucija Zaninović, proslavljena hrvatska taekwondoašica i olimpijka, osvojila je također srebranu medalju u napornom turniru, čime je došla do novih bodova za nadolazeće Olimpijske igre u Rio de Janeiru. U kategoriji do 49 kilograma, Lucija je u šesnaestini finala prvo sučelila s Kazahstankom Farizom Aldangorovom, koju se savladala 6:2, da bi u četvrtfinalu s laganih 14:0 prešla preko Finkinje Tanje Tuulije Pasanen. U polufinalu je savladala Turkinju Rukiyu Yildrim rezultatom 15:7, a u finalu je borbu predala bivšoj svjetskoj prvakinji - izvrsnoj Tajlanđanki Chanatip Sonkham na rezultatu 1:9.

Sljedećih dana očekujemo nastupe naših drugih predstavnika u taekwondou na Univerzijadi, odnosno Ane Zaninović, Marine Sumić i Ive Radoš, a po njihovim nastupima očekuje nas ekipni dio natjecanja.