Košarkašice Sveučilišta u Zagrebu na krovu Europe

Na Europskom sveučilišnom košarkaškom prvenstvu, koje se od 20 do 27 lipnja održalo u Kopru, ženska ekipa Sveučilišta u Zagrebu okitila se zlatnom medaljom, pobijedivši Sveučilište u Varšavi rezultatom 57:48. Do finala je došla nakon uvjerljive utakmice i pobjede nad Sveučilištem u Strasbourgu (64:49), koji je turnir završio na trećem, dok su predstavnice Sveučilišta u Ljubljani završile na četvrtom mjestu. Uspjeh zagrepčanki nije začuđujuć i nastavak je jednog uspješnog niza koji traje već neko vrijeme, a koji je dodatno potvrđen na ovogodišnjim UniSport Finalsima, koji su bili svojevrsna najava za izvrsne igre na ESP u Kopru.

Hrvatsku su na ovom prvenstvu predstavljale i muške ekipe Sveučilišta u Zagrebu te Sveučilišta u Rijeci, koje su na ovom turniru bile i međusobno sučeljene, a turnir su završile na 9 (ZG) i 11 (RI) mjestu.