Osječani jedini bez poraza i nakon pet kola UniSport Futsal Lige

Hoće li ovo biti futsal sezona Sveučilišta J. J. Strossmayer u Osijeku? Nakon pet kola UniSport HR Futsal Lige trenutno su usamljeni na vrhu tablice, dok se u središnjem dijelu ozbiljno ‘zakuhalo’, a tek zadnja dva kola odlučiti će koje su četiri ekipe dostojne Finalsa.

Pregršt iznenađenja u petom kolu

Možda i najzanimljivije, peto kolo, započelo je utakmicom Bernaysa i studenata iz Splita. Već u trećoj minuti domaćini su poveli pogotkom Gašpara i taj rezultat dugo čuvali dok izjednačio nije (sada već standardni strijelac Bernaysa) Filip Novak. Pri 1:1 futsaleri su se uputili u svlačionice, a onda u drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. Razigrana momčad Bernaysa povela je prvo s odličnom akcijom za 2:1, a onda kontrom preko cijelog terena za 3:1, ostavljajući protivnicima samo 10min da konsolidiraju svoje redove. Stvar u svoje ruke odlučio je uzeti Božo Sučić te u razmaku od minute zabija dva pogotka vraćajući svoju ekipu u život. Ipak, Novak je presudio za konačnih 4:3 šestercom neobranjivim za protivničkog vratara, a nakon što je lopta pri šutu pogodila ruku Mišerdu u obrani, koji je zaradio i crveni karton. Iako se UNIST s četiri pobjede i dalje nalazi na sigurnom drugom mjestu tablice, svaki bod se računa. S druge strane, Bernays se ovom pobjedom prišnjuao UNIZG na četvrtom mjestu.

Ništa manje zanimljivo nije bilo niti na drugom susretu Sveučilišta J. J. Strossmayer i Sveučilišta u Zagrebu. Odlične prilike obje ekipe i dobre obrambene reakcije bez pogodaka trajale su sve do 13. minute prvog dijela, kada višak prostora pronalazi Tolić i sprema loptu u osječku mrežu za 1:0 njegove ekipe. Samo nekoliko minuta kasnije, odbijanac od stative iskorištava Pranjić za izjednačenje pri kojem se i otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme - obrnute karte. Prvo je za Osijek zabio Pedić prekrasnim golom petom, a zatim ga je popratio i Bertić za vodstvo 3:1. U posljednjoj dionici susreta Zagrepčani su pojačali agresivnost, a golovi su im itekako bili potrebni. Uspješni u akcijama bili su Kovačić i Davidović koji donose slavlje svojoj ekipi i prvu ovogodišnju podijelu bodova pri rezultatu 3:3.

Važne bodove upisali su studenti VEVU-a, koji su se sada priključili u borbi za četvrtu poziciju, a to mjesto s jednakim brojem bodova dijele s Bernaysom. Iako su nešto lošije startali u susretu protiv Tehničkog veleučilišta u Zagrebu - prekršaj na Mizanu rezultirao je šestercem i vodstvom TVZ-a u 12min, kasnije bolje kontroliraju meč. Prvo su u zadnjum sekundama prvog dijela zajedničkim snagama na 1:1 izjednačili Jelinić i Oreč (TVZ - autogol), da bi jedini gol drugog poluvremena dao Jendrašic za konačnih 2:1 Vukovara.

Posljednja četvrta utakmica dana između Sveučilišta Sjever (uz TVZ još jedna ekipa bez pobjede u dosadašnjem dijelu) i Sveučilišta u Zadru ponudila je najmanje neizvjesnoti. Zadrani su samouvjereno i kontrolirano su postizali jedan po jedan gol do 5:0 (pet različitih strijelaca) da bi onda malo ‘stali na loptu’ i usporili što je studentima sa Sjevera dopustilo da se priključe s dva zgoditka (Petrić, Stojak), no to je jedino što su uspjeli napraviti u ovom susretu.