Odbojka: Favorizirani Osijek do zlata u četvrtom setu, Zagrepčanke napravile preokret

Studenti Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku nakon jučerašnje pobjede u polufinalu protiv Zagreba danas su u finalnoj utakmici ušli kao izraziti favoriti. Koncentrirano i bez većih problema studentima Sveučilišta u Splitu uzeli su prva dva seta (25:17, 25:18). U nastavku, opuštenu igru odbojkaša Osijeka iskoristili su Splićani koji su treći set okrenuli u svoju korist (27:25) tako da se za zlato igrao i četvrti set u kojem su na kraju ipak slavili favorizirani Osječani (25:22).

MVP igračem proglašen je odbojkaš zlatne ekipe, kapetan Osijeka Davor Bogdanović, koji je s nama podijelio prve dojmove nakon osvojenog naslova: “U ovoj smo utakmici bili izraziti favoriti, ali nismo smjeli podcijeniti Split i u trećem smo im setu davali lake poene što nije čest slučaj s naše strane. U četvrtom se setu igralo poen za poen iako smo od početka vodili i na kraju smo ipak uspjeli završiti utakmicu pobjedom. Sad se okrećemo proslavi naslova.”

U utakmici za 3. mjesto odbojkaši Sveučilišta u Zagrebu su s 3:0 u setovima bili bolji od odbojkaša Sveučilišta u Rijeci i u Zagreb se vraćaju s broncom oko vrata.

Nakon muške završnice i podjele medalja krenule su utakmice za odličja u ženskoj konkurenciji. Prve su na teren istrčale Osječanke i Bernays koje su igrale susret za brončano odličje. Obje ekipe pokazale su dobru odbojku, ali na kraju su sa sva tri dobivena seta slavile Slavonke (25:16, 29:29, 25:16). U finalu ženske odbojke sve je bilo neizvjesno do samog kraja. Riječanke su u utakmicu ušle samouvjereno i dobile prva dva seta, a onda je uslijedio potpuni preokret. Odbojkašice Zagreba dobile su sljedeća tri seta i na kraju završile kao zlatne. Iskoristile su pad Rijeke i gotovo izgubljenu utakmicu, skoncentrirale se i napravile neočekivano.

Čestitamo osvajačima medalja i vidimo se i sljedeće godine!