UniSport Futsal (Regija Sjever): Sveučilište Sjever i Tehničko veleučilište u Zagrebu najbolje plasirane ekipe

Prve UniSport Futsal kvalifikacije za akademsku godinu 2021./2022. održale su se u Zagrebu u SD Martinovka 7. i 8. prosinca, a četiri ekipe regije Sjever tražile su svoj prolaz u daljnju fazu natjecanja i UniSport HR Futsal Ligu. Na našem YouTube kanalu stoga ste mogli pratiti tri zanimljiva kola između Sveučilišta VERN, Sveučilišta Sjever, Tehničkog veleučilišta Zagreb te Međimurskog veleučilišta u Čakovcu, a nakon međusobnih susreta dobili smo dvije najbolje plasirane ekipe - Sveučilište Sjever koje je izborilo direktan plasman i TVZ koje očekuju dodatne kvalifikacije. Podsjetimo, Sveučilište u Zagrebu i Edward Bernays Visoka škola za komunikacijski menadžment iz ove su regije stekli direktan plasman u UniSport Futsal Ligu zahvaljući prošlogodšnjim izvrsnim rezultatima.

Prvi UniSport Futsal nastup za Međimursko veleučilište u Čakovcu protiv Sveučilišta VERN

Odlično su startali studenti Međimurskog veleučilišta u svojoj prvoj UniSport Futsal utakmici. Od prve minute su tražili svoju šansu i iznenađenje na turniru pa je tako Belaj već na početku uputio nezgodan šutu pa zatim pogodio i stativu. Bude se zatim protivnici s VERN-a te se u strijelce prvi upisuje Ćurčić, a nedugo nakon toga i Faria. Sada već razigrani i zaigrani, Zagrepčani proigravaju za Radovca koji podiže na 3:0, a onda i Zrnčić na 4:0. Pokušavali su i pokušavali MEV-ovci doći do svoje prilike, no protivnici su bivali individualno brži, jači i spretniji, a njihovi udarci neprecizni što govori i podatak da od upućenih 28 udaraca na utakmici, čak 12 je bilo izvan okvira gola. Tek početkom 17. minuta otvorila se rupa u obrani za napadača Međimurskog veleučilišta Radoševića, koji uspješno smanjuje na 4:1, no ne i zadugo jer Radovac s drugim golom završava poluvrijeme s 1:5 za VERN.

Drugo poluvrijeme - druga slika Međimuraca. Kao da su konsolidirali svoje redove, pauza im je dobro došla te već na samom početku smanjuju razliku golom Žugeca. Idući 10. min vidjeli smo dobrih pokušaja s obje strane bez uspješne završnice dok konačno Plaščar i Radošević lijepom akcijom i zajedničkim snagama ne dolaze do trećeg gola međimurske ekipe. Nakon drugog gola Farie i rezultata 4:5, shvatili su VERNovci da su protivnici ozbiljno zaprijetili. Posljednjih pet minuta utakmice pojačavaju tempo te s tri gola odnose pobjedu s konačnih 4:8 (strijelci: Zrnčić, Radovac 2x).

Odlično izdanje Sveučilišta Sjever protiv TVZ-a

Drugi susret prvog dana kvalifikacija ponudila nam je tvrdu i agresivnu igru Sveučilišta Sjever i Tehničkog veleučilišta Zagreb, no rezultatski gotovo jednosmjernu utakmicu. Nakon ispitivanja protivnika prvih 10-ak minuta, Sjeverac Karlo Dumbović ‘probija led’ za prvo vodstvo, a nedugo zatim Crnčec atraktivno glavom povećava za 2:0, uz još iznuđeni žuti karton.

Nisu studenti Tehničkog veleučilišta Zagreb pokazali svoju pravu sliku u ovoj utakmici. Iako su uputili veći broj udaraca (39 naspram 24 Sjevera), čak 13 njih završilo je izvan okvira gola, a 13 blokirano. Sve prilike prvog poluvremena stigle su im na naplatu tek u 18. min, kada se fizički dominantni Puljić zagrađuje pred golom te zabija iz okreta za prvi gol njegove ekipe. No, nisu puno vremena Sjeverci trebali za odgovor. U 19. min Stojak prima asistenciju preko pola terena, ‘vara’ protivničkog igrača i vratara za 3:1, a zatim se Dumbović još jednom upisuje za 4:1, rezultatom s kojim se otišlo na odmor.

Slična igra iz prvog dijela igrala se i u nastavku, a da je obrana najbolji napad dokazali su Sjeverci u 7. min kada se nakon odlične obrambene reakcije njegove ekipe Dežđek u kontri upisao u strijelce za 5:1. Minutu i pol kasnije Crnčec je uputio loptu preko cijelog terena u prazan gol TVZ-a za novo vodstvo, a točku na i stavio Stojak. Heroj TVZa Puljić uspio je dati još jedan gol za svoju ekipu, ali sve u svemu ovoga puta nedovoljno da zaprijete razigranom Sjeveru.

Nakon poraza - pobjeda Tehničkog veleučilišta Zagreb

Jutarnji termin prve utakmice drugog dana kvalifikacija utjecao je na igru VERN-a i Tehničkog veleučilišta Zagreb. Obje strane na startu su izgledale uspavano i usporeno uz tek poneku pravu priliku.

Studenti TVZ-a već su nas nekako navikli na njihov stil igre uz mnogo pokušaja pa je tako izgledala i ova utakmica. Više su napadali te ukupno uputili 42 udarca u gol, a od tih 42 puta, njih 6 je zadrmalo mrežicu, počevši s golom Baričevića u 14. minutim. Nedugo zatim uslijedila je i bomba Mahovića za 2:0, dok su se s druge strane uspješno branili od svih pokušaja VERN-ovaca. Kapetan VERN-a Radovac pobrinuo se da njegova ekipa ne bude bez pogotka u prvom dijelu te je nakon izvođenja kornera u lijevi kut poslao neuhvatljivu loptu za vratara čime je smanjio prednost na 1:2, a nešto kasnije Filip Zrnčić izjednačuje te vraća nadu svojoj ekipi.

Dugo su se obje ekipe tražile u drugom poluvremenu pri izjednačenom rezultatu, a unutar gola pogodio je Puljić iz redova TVZ-a tek u 12. minuti. Minimalna prednost od 3:2 zadržala se sve do samog kraja kada nevjerojatni Josipović radi hat-trick za jednu minutu do konačnih 6:2.

Golijada Sjeveraca za nevjerojatnih 13:3 protiv MEV-a

Susret drugog kola između Sveučilišta Sjever i Međimurskog veleučilišta u Čakovcu nije obilovao napetosti i iznenađenjima. Sjeverci su još u prvoj utakmici protiv TVZ-a pokazali kako su ove sezone konkurentni i spremni za UniSport Futsal Ligu, a novajlije s MEV-a jednostavno se još uvijek nisu dovoljno snašli.

Poveli su Sjeverci već u 4. min golom Crnčeca, a onda smo redom gledali atraktivne poteze Sikirice, Bacingera i Dežđeka za visokih 4:0 na poluvremenu.

Bili su studenti iz Čakovca nemoćni i u drugom dijelu, a obraz su pomalo osvjetlali Belaj, Vršić i Kopasić. S druge strane, Varaždinci su samo povećavali svoju prednost s golovima Dežđeka, Sikirice, po dva Stojaka, Bacingera, i opet Crnčeca te za kraj Kramara do konačnih 13:3.

Sveučilište Sjever protiv VERN-a za prvo mjesto na tablici

Treće kolo donijelo nam je susret neporaženog Sveučilišta Sjever protiv Sveučilišta VERN, a Sjeverci su mogli igrati rasterećeno budući da se u prva dva kola već iskristalizirala situacija koje bi mogle biti vodeće dvije ekipe kvalifikacija ove grupe.

Dobro su se držali VERN-ovci prvih osam minuta, ponajviše zahvaljujući vrataru koji je ‘skidao’ neugodne lopte studenata iz Varaždina. No, 9. minuti Crnčec ipak pronalazi put do mreže radeći ono što radi najbolje - dalekometažnom pabljom sa skoro 10 metara. Vraća VERN nekoliko minuta kasnije proigravanjem Milasinovića za Radovca za izjednačenje, a onda Stojak zabija za minimalnu prednost Sjevera 2:1, kojom se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu najraspoloženiji igrač na terenu bio je Crnčec - prvo s golom iz solo akcije nakon izvođenja auta na boku, a zatim i asistencijom za Bacingera i konačnih 4:1 koji su Sjeverci sačuvali do kraja utakmice za svoje veliko slavlje.

TVZ sigurno protiv MEV-a

Posljednja utakmica dala je očekivani ishod i pobjedu Tehničkog veleučilišta Zagreb protiv Međimurskog veleučilišta u Čakovcu s visokih 16:3. Ne trebaju studenti iz Čakovca žaliti jer im je nastup prvijenac u ovim kvalifikacijama sigurno dobro došao kao test da vide gdje se nalaze sada i što moraju raditi u sljedećim sezonama, a ne sumnjamo da će nam ponuditi pregršt iznenađenja već sljedeće akademske godine.

Golijadu TVZ-a pokrenuo je Mahović s dva komada, zatim Jantoljek te Ištvanović, dok je s druge strane raspoložen bio jedino Radošević, kojem se pred kraj prvog dijela pružila prilika za prvi gol njegove ekipe i odlazak na odmor s rezultatom 4:1.

Drugo je poluvrijeme otvorio Međimurac Dino Vršić, koji je dao i treći preostali gol svoje ekipe, dok su se s druge strane kao strijelci redali Pavić (x2), Šantor (x2), Baričević (x2), Ištvanović, Bednjanec te kapetan Fluka s hat-trickom.

Nevjerojatan je podatak da su Zagrepčani uputili 68 udaraca na gol od kojih je njih 47 išlo u okvir gola (najveći njihov postotak na turniru). Ujedno, krasila ih je timska igra s čak 10 asistencija, u strijelce su se upisali igrači druge postave i sigurno im je ova utakmica došla kao priprema i uigravanje pred sljedeću fazu natjecanja.

Nastavak futsal kvalifikacija očekuje nas već 14. i 15. prosinca paralelno u Rijeci i Slavonskom Brodu, kada ćemo saznati koje će se ekipe pridružiti Sveučilištu Sjever u UniSport HR Futsal Ligi, odnosno Tehničkom veleučilištu Zagreb u dodatnim kvalifikacijama za istu.