Zlato košarkašicama Splita i košarkašima Zagreba

Jedna od najšokantnijih utakmica na ovogodišnjim Finals-ima zasigurno je ženska utakmica za treće mjesto u kojoj su igrale košarkašice Osijeka i Zadra. U gustoj i rezultatski napetoj utakmici više snage i sreće ipak su imale slavonske igračice koje su se broncom okitile za pola koša. Utakmica je završila rezultatom 51:50 (18:17, 12:14, 11:8, 10:11). Podsjetit ćemo se kako se jednaka drama igrala i jučer na odbojkaškim terenima kada su također Osječanke igrale peti set s Riječankama i nakon vodstva od 14:9 ipak uspjele izgubiti. Kad su u pitanju sportašice Osijeka, drama je garantirana.
Žensko finale spojilo je sjever i jug, Sveučilište u Zagrebu i Sveučilište u Splitu. U utakmici u kojoj su Zagrepčanke vodile na poluvremenu preokret se dogodio u trećoj četvrtini koja je završila u korist Splićanki (15:9). Košarkašice Zagreba pokušale su se vratiti u zadnjoj četvrtini, ali Splićanke nisu odustajale i utakmicu su završile pobjedom – 66:71 (18:13, 22:17, 9:15, 17:16).
Uz splitske košarkašice, medaljom su se okitili i splitski košarkaši koji su u utakmici za treće mjesto pobijedili Sveučilište u Zadru rezultatom 85:53 (24:10, 21:17, 20:14, 20:12). Finale u muškoj košarci odigrali su studenti Sveučilišta u Zagrebu i studenti Sveučilišta u Rijeci. Današnje finale bilo je repriza prošlogodišnjeg samo s drukčijim ishodom. Prošle godine zlato je išlo u Rijeku, a ove godine Zagreb nije dopustio još jedan poraz te je ustrajnom igrom došao do pobjede. Utakmica je završila sa 69:79 za košarkaške Zagreba.