Odigrane prve utakmice na WUC Handball u Rijeci

Svjetsko sveučilišno rukometno prvenstvo jutros je otvoreno utakmicama Rumunjske i Poljske u muškoj konkurenciji te Hrvatske i Japana u ženskoj konkurenciji.

Sve se utakmice igraju na terenima sportske dvorane Zamet, a kao prvi pobjednici koji su upisali pobjede na ovom terenu jesu ekipe Japana i Rumunjske. Japanke su s nedostižnih 14 golova prednosti lakoćom svladale protivnice iz Hrvatske. S druge strane, nešto manjom gol razlikom, ali i dalje visokom pobjedom slavili su i Rumunji nad Poljacima. Utakmica Rumunjske i Poljske završila je rezultatom 28:20, a Japana i Hrvatske 31:17.

Nakon prve ženske utakmice u skupini A uslijedila je i druga utakmica u kojoj su se našle Čehinje i Brazilke. U napetoj utakmici u kojoj se igralo gol za gol na kraju su s jednim golom prednosti slavile rukometašice Brazila. Paralelno s njihovom utakmicom, na susjednom se terenu  igrala druga utakmica skupine B između Republike Koreje i Kineskog Taipea u kojoj su Korejci pobijedili s 12 golova prednosti. Utakmica Brazila i Češke završila je rezultatom 29:28, a utakmica Koreje i Taipea 42:30. Prvu utakmicu skupine B u ženskoj konkurenciji odigrale su Španjolke i Urugvajke. S 29 golova prednosti Španjolke su lakoćom dobile svoje protivnice. Utakmica je završila rezultatom 37:8. A jedna od najuzbudljivijih utakmica danas igrala se u skupini B između rukometaša Češke i Litve. Česi su od samog početka vodili i zadržali minimalnu gol razliku sve do kraja prvog poluvremena. Početkom drugog poluvremena uz pad igre Litva se igrački digla i preuzela vodstvo koje je do kraja utakmice dodatno povisila. Utakmica je završila rezultatom 32:25 (14:15) uz jedan crveni karton češkog igrača.

Posljednje utakmice danas odigrale su Rumunjke i Poljakinje u skupini B te Hrvati i Egipćani u skupini A. Egipćani su na samom startu utakmice poveli s čak tri gola prednosti i održavali vodstvo do sredine poluvremena kada su Hrvati pojačali ritam igre i na predah otišli rezultatom 19:17 u svoju korist. U nastavku utakmice održavali su vodstvo većim dijelom, ali do kraja ne uspijevaju održati i rezultat i utakmica je završila podjelom bodova (33:33). Paralelno s ovom napetom utakmicom, istu smo gledali i kod rukometašica.  Iako su Poljakinje na poluvremenu imale čak 3 gola prednosti, utakmica je svih 60 minuta bila uzbudljiva i teška. U drugom poluvremenu su Rumunjke stigle rezultat pa se igralo gol za gol da bi na kraju pobjeda otišla ipak na stranu upornijih rukometašica Rumunjske (28:27) koje su do pobjede došle u zadnjim minutama susreta.