SD Gymnasium - Rovinj

KOŠARKA (Ž)

Zlato otišlo u Osijek

OSIJEK  73:72 ZADAR

Zadar je bolje otvorio utakmicu i ušao agresivnije te nakon svega par minuta košarkašice su otišle do dvoznamenkaste prednosti. Trener Osijeka zove minutu odmora i dovodi svoje igračice u red te nakon deset minuta vode s dva poena razlike. Tijekom cijele utakmice igralo se koš za koš. Osijek je bio uvjerljiviji i više je pritiskao, međutim ekipa Zadra nije dopuštala veću prednost od 6 poena. Egal je doveo do produžetka, a pobjedu su u konačnici izborile Osječanke.

Splićanke osvojile broncu!

SPLIT 83:55 ZAGREB

U utakmici za treće mjesto Splićanke su pobijedile Sveučilište u Zagrebu rezultatom 83:55. Iako su krenule slabijom igrom na početku utakmice, splitske su predstavnice dobile prednost i u drugoj četvrtini odigrale čak 25:9 (ukupno na poluvremenu 33:29). Najzaslužnija u redovima Splita bila je Brnas s 32 koša, dok je za Zagreb najviše koševa imala Galušić (21).

KOŠARKA (M)

Zlatna Rijeka!

RIJEKA  79:75 ZAGREB

Ovogodišnje Unisport finale pripalo je košarkašima Sveučilišta u Rijeci koji su u utorak navečer na dinamičnoj utakmici uspjeli izboriti pobjedu nad Sveučilištem u Zagrebu. Bila je to još jedna od utakmica koja se igrala koš za koš, a okonačala je rezultatom 79:75.

VERN u produžecima izborio medalju

SPLIT  68:70 VERN

Košarkaši VERN-a otvorili su utakmicu uvjerljivim vodstvom i završili prvu četvrtinu s 9:18 u svoju korist. No, brzo su izgubili prednost kada su ih Splićani sustigli sa 20:16 na kraju druge te 20:12 na kraju treće četvrtine. Napetost je išla do samog kraja, egalom je i okončan regularni dio utakmice (62:62). U produžetku je konačno okončana utakmica tijesnom pobjedom VERN-a rezultatom 68:70.