Najbolji tenisači TVZ-a i tenisačice Zagreba

Lokacija:

TC Eden

Ranojutarnja polufinala UniSport završnice u tenisu donijela su velika uzbuđenja. U konkurenciji tenisačica Sveučilište u Zagrebu je lakoćom svladalo Veleučilište u Požegi sa sva tri dobivena seta po 6:0. Studentice Sveučilišta u Rijeci i TVZ pobjednika su dobile nakon igre u parovima, a više su sreće imale Zagrepčanke koje su meč završile s 2:1. Za treće mjesto igrale su Riječanke i Požežanke, a pobjeda i bronca su otišle tenisačicama s Kvarnera koje su u ovom meču izgubile samo dva gema. Dok su Riječanke slavile svoj uspjeh, na terenu pored se odigravala prava drama, baš kao što i priliči finalu. Sveučilište u Zagrebu je uvjerljivim početkom došao do prvog seta, a onda su u drugom tenisačice TVZ izjednačile i pobjednika smo tražili igrom u parovima. Na kraju je umor prevladao i tenisačice TVZ nisu uspjele izdržati pritisak Sveučilišta u Zagrebu koje kući nosi zlatnu medalju.

Nakon što su studentice završile svoje mečeve, započela je završnica u muškoj konkurenciji. U prvom polufinalu sastali su se TVZ i Sveučilište u Zagrebu, a pobjedu su upisali tenisači TVZ. Prvi dio meča išao je u korist Tehničkom veleučilištu koji je nakon maratonske igre slavio sa 7:5. Nije bilo vremena za opuštanje i slavlje jer su tenisači sa Sveučilišta u Zagrebu došli do izjednačenja (1:1). Finalist iz ovog susreta ipak se tražio igrom u parovima u kojoj su danas bili bolji studenti TVZ-a. Drugi polufinalni meč odigran je između VERN-a i Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Bolje su u susret ušli tenisači VERN-a, ali protivnik nije posustao i dolazi do pobjede u drugom setu tako da smo i ovog finalistu tražili igrom u parovima u kojoj su pobijedili tenisači VERN-a. U meču za treće mjesto Sveučilište u Zagrebu je s 2:0 slavilo nad tenisačima Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Drama u finalu ponovno je pokazala žestinu i kvalitetu tenisača naših sveučilišta. Prvo je TVZ završio prvi set u svoju korist, ali VERN ne odustaje i rezultat vraća na početak. Za zlato u tenisu igralo se u parovima, a ono je na kraju otišlo tenisačima Tehničkog veleučilišta Zagreb.