Zadar i Osijek igraju u košarkaškom finalu

Polufinalne utakmice odigrale su se u ponedjeljak u rovinjskoj dvorani Gimnasium, a pobjede su pripale ekipama iz Zadra i Osijeka.

SPLIT - ZADAR 63:66

U prvoj utakmici su igrali Split i Zadar, a dalmatinski derbi pripao je Zadrankama koje su rezultatom 63:66 odnijele pobjedu. Iako su Splićanke otvorile utakmicu s prednošću 17-10 nakon prve četvrtine i odlično održavale vodstvo, Zadranke su se probudile u drugom dijelu i preokrenule u svoju korist. Rezultatski napetu utakmicu okončala je Dujić (ukupno 12 koševa) koja je slobodnim bacanjima dovela svoju ekipu do finala.

U redovima Splita, najviše je zabila Miše (16 koševa).

ZAGREB - OSIJEK 28:56

Osječanke su kvalitetnijom igrom svladale Zagreb i plasirale se u finale rezultatom 28:56. Zagrepčanke nisu mogle protiv jakih konkurentica koje su cijelu utakmicu bile u vodstvu. Poluvrijeme je završilo 19:24 za Osijek, a tijekom cijelog drugog dijela Zagrepčanke su zabile samo 9 koševa. Najbolja košarkašica na utakmici bila je Osječanka  Lovrić sa 20 koševa (četiri trice).

U sutrašnjem finalu igrat će Zadar protiv Osijeka, a utakmica počinje u 17:30 sati, dok preostale dvije ekipe igraju u 13:30 sati za treće mjesto.