UniSport Košarka: Poluzavršnice skupine Jug (M i Ž)

Zadar je 28. i 29.3.2017. bio domaćin poluzavršnog natjecanja skupine JUG. Tri ekipe u muškoj i tri u ženskoj konkurenciji su se borile za dva mjesta koja vode na završnicu UniSport natjecanja - UniSport Finals - gdje će se odlučiti o studentskim prvacima Hrvatske u sezoni 2016./2017. . Sve utakmice su odigrane u SD "Krešimir Čosić" u poznatoj zadarskoj košarkaškoj atmosferi koju možete osjetiti samo u "Gradu košarke". Organizacija natjecanja bila na visokom nivou i svi sudionici su uživali u natjecanju i prekrasnom Zadru.

U konkurenciji studenata ekipa Sveučilišta u Zadru se po prvi puta uspjeli kvalificirali na završnicu (UniSport Finals) i tako na najbolji način iskoristili prednost "domaćeg terena", ekipa Sveučilišta u Splitu kao drugoplasirana putuje na Finals. Kod studentica Riječanke su bile najbolje, a Splićanke se uskladile sa svojim muškim kolegama i zauzele drugu poziciju.

NATJECANJE - STUDENTI:

1.kolo:

Sveučilište u Rijeci – Sveučilište u Splitu 51:86 ( 16:23, 17:11, 8:32, 10:20 )

Sveučilište u Rijeci: Saftić 8, Maljevac 6, Ažić, Molnar 16, Krstinić 10, Krstič 6, Grbić 3, Benić 2. Trener: Teddy Delač

Sveučilište u Splitu: Jeličić 12, Škaro 15, Rašetina 17, Kujundžić 16, Bilić 3, Radoš 16, Matić 11. Trener Mile Karakaš

Nakon odličnog početka ekipe Splita i vodstva od desetak razlike, ekipa Rijeke se uspjela vratiti u igru, tako da je na poluvrijeme završilo sa jednim poenom prednosti za Split. U drugom poluvremenu je Split počeo više koristiti svoje visoke igrače Josipa Matića i Duju Škaru, te ih je krenuo i šut za tri poena te su u trećoj četvrtini napravili veliku razliku, koja je kasnije bila nedostižna, te su zasluženo na kraju slavili sa 35 koševa razlike.

2 kolo:

Sveučilište u Zadru – Sveučilište u Rijeci 59:57 ( 13:20, 14:15, 23:12, 9:10 )

Sveučilište u Zadru: Validžić 8, Jadrijev 6, Atelj S., Bilić 2, Mihoč 5, Marin 5, Rutar, Turopoljac, Bubalo, Grabovac, Atelj M. 10, Segarić 17. Trener: Tonći Jerak

Sveučilište u Rijeci: Molnar 11, Maljevac 6, Ažić, Saftić 7, Krstinić 18, Krstić 4, Benić, Grbić 11. Trener: Teddy Delač

Ekipa Rijeke je odlično otvorila utakmicu i cijelo prvo poluvrijeme  kontrolirala igru i rezultat.  Posebno raspoložen je bio Andro Krstinić za koga zadarski košarkaši nisu imali lijeka. U drugom poluvremenu su zadrani igrali sa nižom postavom puno agresivnije i brže što se pokazalo kao dobitak. Na taj način su i po prvi put pred kraj treće četvrtine i poveli.  U dramatičnoj zadnjoj četvrtini par minuta prije kraja zadarski bek Matej Segarić pogodio je dvije trice, Rijeka je imala zadnji napad za pobjedu ili produžetak, međutim pobjeda je otišla na stranu Zadra.

3. kolo:

Sveučilište u Splitu – Sveučilište u Zadru 58:66 ( 13:20, 14:15, 23:12, 9:10 )

Sveučilište u Splitu: Jeličić 10, Škaro 9, Rašetina 10, Kujundžić 5, Bilić 8, Radoš 16. Trener: Mile Karakaš

Sveučilište u Zadru: Validžić 22, Jadrijev 6, Atelj S. 2, Mihoč 2, Rutar 3, Turopoljac, Bubalo 3, Grabovac, Atelj M. 12, Segarić 16. Trener: Tonći Jerak

Iako su obe ekipe već prije osigurale završnicu, utakmica je bila napeta do samog kraja. Za razliku od prve utakmice zadarski igrači su u utakmicu ušli puno bolje i čvršće, te je prvo poluvrijeme proteklo u izjednačenoj igri. Tako se i nastavilo i u drugom poluvremenu do par minuta prije kraja kad je Radoš isključen, te su tada Zadrani napravili razliku koju su držali do kraja. U redovima Zadra istakli su se Kristijan Validžić sa 22 poena i Matej segarić sa 16 poena, dok se u redovima Splita najefikasniji bio Radoš sa 16 poena.

Poredak:

1. Sveučilište u Zadru
  2. Sveučilište u Splitu
  3. Sveučilište u Rijeci

NATJECANJE - STUDENTICE:

1.kolo:

Sveučilište u Zadru – Sveučilište u Rijeci 38:52 ( 8:15, 8:16, 11:10, 11:11 )

Sveučilište u Zadru: Dražević 2, Eškinja, Barna, Baždarić, Marošević, Dedić 8, Dujić 18, Šimatović, Krajačić, Šolić 10, Škara, Tukić. Trenerica: Gordana Ivković

Sveučilište u Rijeci: Božićević, Šalić, Buretić 6, Miletić 24, Halilović, Tomić 13, Crivković 4, Mršić 5, Pavić, Zeko, Radošević. Trener: Teddy Delač

Od početka su igračice Rijeke preuzele inicijativu i napravile razliku od desetak poena prednosti. Nerješiva enigma za zadranke je bila odlična Lea Miletić koja je u prvom poluvremenu postigla 18 poena. U nastavku su Riječanke samo održavale visoku prednost te zasluženo pobijedile.

Sveučilište u Splitu – Sveučilište u Zadru 58:34 ( 22:8, 10:10, 16:14, 10:2 )

Sveučilište u Splitu: Čatipović, Banas 22, Tomičić 9, Lučin 5, Grgin Fonseca 2, Pavlović, Barač 1, Oršulić 1, Chiabov 15, Leskur, Jaman 3, Šakić, Trener: Boran Grgin

Sveučilište u Zadru: Dražević 5, Barna, Krajačić 1, Baždarić 6, Marošević 4, Dedić 8, Dujuć 7, Šimatović, Šolić 3, Škara, Tukić. Trenerica: Gordana Ivković

Igračice Splita su već u prvoj četvrtini napravile razliku od 14 poena prednosti koju su prema kraju samo povećavali. U ekipi Sveučilišta u Splitu nastupila je iskusna Vedrana Grgin Fonseca koja je igrala u WNBA što je velika stvar za UniSport i mlađe igračice.

Sveučilište u Splitu – Sveučilište u Rijeci 40:48 ( 13:15, 8:17, 10:7, 9:16 )

Sveučilište u Splitu: Čatipović 5, Banas 3, Tomičić 8, Lučin 9, Grgin Fonseca, pavlović 4, Barač 2, Chiabov 4, Leskur 2, Jaman 3, Šakić Trener: Teddy Delač

Sveučilište u Rijeci: Halilović, Šalić, Tomić 15, Miletić 17, Leko, Božičević 2, Buretić 1, Crnković 2, Pavić, Radošević, Mršić 11. Trener:Boran Grgin

Riječanke su i protiv Splita na pogon dvije najbolje igračice Miletić i Tomić odigrale dobru utakmicu i na kraju zasluženo pobijedile i time osvojile prvo mjesto u skupini sa dvije pobjede.

Poredak:

1. Sveučilište u Rijeci