Horvat poražen od viceprvaka Cisse, Rezo od Mcneisha

Devetnaestogodišnji taekwondoaš Luka Horvat, inače član TK "Jastreb" i student Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, danas je nastupio na taekwondo turniru 28. Ljetne univerzijade u Gwangjuu u kategoriji -80kg. U prvom kolu poražen je od strane Cheicka Sallah Cisse, izvrsnog predstavnika Obale Bjelokosti, koji je turnir završio osvojivši srebrnu medalju. Unatoč porazu od 9:19 koji je Luka pretrpio, činjenica kako mu je ždrijeb u prvom kolu sučelio borca koji se okitio srebrom, može samo ići u prilog prikupljanju istustva s velikih natjecanja ovog mladog zagrebačkog studenta. Čvrsto vjerujemo kako najbolje od Luke tek dolazi, a nastup na Univerzijadi uspjeh je sam po sebi te mu na tome čestitamo.

Inače, jučer je nastupio još jedan naš mladi predstavnik u taekwondou, u kategoriji -63kg predstavljao nas je zagrepčanin Bruno Rezo, koji je u prvom kolu prošao Lai Wang Shinga 1:0 , ali je u drugom kolu od njega bolji bio Britanac Christian Mcneish 13:0.