Hrvatski veslači u B finalu

Hrvatski laki dvojac na pariće u sastavu Dino Rupčić i Marijan Filipović, danas je nastupio na veslačkom dijelu natjecanja Univerzijade, koje se održava u gradu Chungju - udaljenom nekoliko sati od Gwangjua, gdje se održavaju sva ostala sportska natjecanja. Nažalost, naši se veslači ni nakon kvalifikacija i repechagea nisu uspjeli plasirati u borbu za medalje te će svoj daljnji nastup nastaviti u B finalu.

Kvalifikacijsku je utrku na 2000 metara naš dvojac završio na posljednjemu mjestu s vremenom 7:28:80, iza prvoplasiranih Japanaca koji su slavili s vremenom 6:39:42, a za kojima su sljedili Kanađani (6:46:02), Talijani (6:51:02), te Argentinci (7:01:97).

Put do A finala nudio im se kroz repechage na kojemu je također nastupilo pet ekipa, a najuspješniji su bili Ukrajinci s vremenom 6:32:62, dok su drugoplasirani bili Talijani (6:34:25), Rusi na trećem mjestu (6:37:65), a naša ekipa je zauzela četvrto mjesto (6:42:23) ispred veslača Malezije (7:00:14).