Kreće borba za medalje u rukometu

Dvorana Žatika u Poreču ugostila je danas najbolje četiri studentske ekipe Hrvatske muške i ženske konkurencije u rukometu, a nakon zanimljivih utakmica u subotu ćemo u finalu gledati UNIST i UNIZG kod studenata te UNIZG i UNIOS kod studentica.

Jutarnja rukometna polufinala odmah su krenula borbeno i gusto. Studenti Splita i Sjevera za ulazak u finale izvodili su sedmece nakon kojih ćemo u sutrašnjem finalu gledati rukometaše Sveučilišta u Splitu. S druge strane terena, protivnici će im biti zagrebački rukometaši koji su u 2. polufinalnoj utakmici pobijedili rukometaše Osijeka.

Kao i studenti, i studentice Zagreba su izborile finale pobjedom 28:24 nad rukometašicama Visoke škole Ivanić-Grad. One će u finalu igrati sa studenticama Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku, a Osječanke su do svoje pobjede došle nakon utakmice s Veleučilištem u Vukovaru.

Utakmice za medalje na rasporedu su u 9 i 11 sati u kategoriji studentica te u 15 i 17 u kategoriji studenata.