Vukovar ugostio fantastične susrete četvrtog i petog kola UniSportHR Futsal lige

Nakon dvomjesečne pauze od prva tri kola UniSporHRt Futsal lige održana u Zagrebu, četvrto i peto kolo nastavili smo 21. i 22. ožujka u Vukovaru te još jednom uživali u vrhunskim futsal susretima.

Četvrto kolo u znaku Veleučilišta Bernays

Zagrebački derbi Sveučilišta u Zagrebu i Tehničkog veleučilišta u Zagrebu otvorio je četvrto kolo UniSport Futsal lige. Aktuelni europski prvaci od prvog su zvižduka krenuli agresivno, a susret su završili s ukupno osam pogodaka. Uzvratili su TVZ-ovci s jedinom golom u prvom te jednim u drugom dijelu, no nedovoljno za preokret i iznenađenje.

Do visoke pobjede stigli su studenti Sveučilita u Splitu u drugoj utakmici dana. Rastrčani i raspoloženi stigli su do visokih 13:2 protiv Sveučlišta Sjever, a najraspoloženiji iz redova Splita bio je Karlo Kovačić sa pet pogodaka.

Najveći podvig dana napravili su studenti Veleučilišta Bernays u najzvučnijoj utakmici prvog dana protiv Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku. Osječani su do tog susreta imali maksimalan učinak, a Bernays ‘lovio’ važne bodove nakon jedne pobjede, jednog poraza i jednog remija te je do tih bodova uspio doći. Koncetriranijom i agresivnijom igrom u prvom su dijelu poveli s 3:0, razlikom koja se pokazala nedostižnom za nastavak, usprkos dobrim prilikama. Konačan rezultat 6:4 za momke iz Zagreba i aktuelne državne prvake.

Posljednji susret bio je rezerviran za domaćine Veleučilišta Lavoslav Ružička u Vukovaru i Sveučilište u Zadru. Gotovo 14min gledali smo izjednačenu utakmicu, kada je semafor pokazivao 1:1, nakon čega su Zadrani eksplodirali, povezali četiri pogotka za redom i s velikom prednošću otišli na odmor. Opušteniji u drugom dijelu stigli su do još tri gola te susret završili s konačnih 7:2.

UNIST i UNIZG podijelili bodove u petom kolu

Najraniji susret petog kola odigrali studenti VEVU-a i Tehničkog veleučilišta u Zagrebu, u kojem su gosti stigli do druge pobjede i važnih bodova. Bila je to utakmica koju su momci s TVZ-a kontrolirali od prvog trenutka do konačnih 6:2, a u njihovim redovima s po dva pogotka istakli su se Hrvoje Oreč i Leonardo Jantoljak.

Druga dva susreta ovog kola bila su bez neizvjesnosti - studenti Bernaysa na svom pohodu za nastup na Finalsima bez većih problema svladali su UNIZD s 5:1, dok na Finalse žele i prošlogodišnji doprvaci UNIOS-a koji su se protiv Sveučilišta Sjever razigrali do visokih 2:13.

Derbi kola, susret Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Splitu pokupio najveći interes gledatelja, a futsaleri su to uzvratili na najbolji mogući način - atraktivnom i dramatičnom utakmicom uz podjelu bodova. Poveo je prvo Split u petoj minuti golom ‘Crnog’, Jakovljević s druge strane uzvratio i bila su to jedina dva gola prvog dijela. Isti scenario s drugim akterima gledali smo u nastavku, UNIST je poveo, UNIZG izjednačio i tako dva puta, a s neriješenim rezultatom 3:3 susret je završen.

Fantastičan susret prokomentirali su igrači obje momčadi, Jure i Josip.

“Bila je to klasična utakmica sa Splitom, kako bi se reklo ‘na nož’ i mislim da je podjela bodova prikladna gledajući po prilikama na utakmici i prikazanom. Smatram da smo uz Bernays tri najbolje ekipe na turniru, no pred nama su još ta dva kola u Splitu na koja naša ekipa ide s jednakim ciljem - upisati maksimalne bodove. Kada govorimo o Finalsima, za koje smo nastup već osigurali, naš cilj je uvijek osvojiti sve gdje nastupamo, pogotovo nakon Lodza prošle godine. Kad smo najbolji u Europi, bio bi red sada potvrditi da smo najbolji i u državi”, zaključuje student Sveučilišta u Zagrebu, Jure Jakovoljević.

“Mislim da smo odigrali jednu mušku utakmicu. Dobro smo se spremili za nju i cilj je uvijek osvojiti sva tri boda, ali zadovoljni smo podjelom. Bila je to odlična utakmica za gledati. Trenutno držimo treće mjesto na tablici i na korak smo do plasiranja na Finalse, a posljednja dva kola igramo na domaćem terenu te ćemo se truditi pokazati u najboljem mogućem svjetlu. Naša je momčad podmlađena u odnosu na prethodne godine, meni prvom su ovo premijerni nastupi, ali ne znači nam to ništa, kako smo danas ostavili srce na terenu tako planiramo i nadalje i maštamo se ove godine popeti na postolje”, poručuje Josip Miličević.

Fantastični potezi, iznenađenja i jedan remi drugog drugog dana susreta u Vukovaru nisu promijenili stanje na tablici. Preostaje nam vidjeti što će pokazati šesto i sedmo kolo zakazano za 12. i 13. travnja u Splitu.

REZULTATI