Predstavljanje projekata Hrvatskog akademskog sportskog saveza na sjednici Rektorskog zbora

U Zagrebu je 14. srpnja održana sjednica Rektorskog zbora na kojoj je sudjelovao predsjednik HASS-a, g. Haris Pavletić.

Članovima Rektorskog zbora predstavljeni su projekti i aktivnosti HASS-a, a s posebnim naglaskom na strateške projekte kao što su UniSport Health, UniSport ViLA, UniSport Digital, konferencija 4 Healthy Academic Society te Zaklada UniSport Srce. Također, g. Pavletić predstavio je izazove s kojima se trenutno Savez susreće kao što su potreba za povećanjem sustavnog financiranja kako bi se ostvarili ciljevi postavljeni u Nacionalnom planu športa 2019. - 2026. Istaknut je i problem nedostatka sportske infrastrukture i ljudskih kadrova na visokoškolskim ustanovama, te potreba za boljom regulativom vezanom uz studiranje sportaša (dualne karijere.)

Predstavnici Rektorskog zbora pružili su podršku projektima Saveza te je dogovoreno daljnje zajedničko djelovanje, a s ciljem razvoja akademskog sporta i cjelokupnog sustava visokog obrazovanja.

Foto: Sveučilište u Zagrebu